Ben Ernst wygrał finał mistrzostw świata w klasie 250cc, który w piątek został rozegrany w Toruniu. 15-letni reprezentant Niemiec był zdecydowanie najszybszym zawodnikiem turnieju. Wicemistrzem świata został Polak Mateusz Bartkowiak, a brązowy medal wywalczył Szwed Philip Hellstroem-Bangs.

Niecodziennie na toruńskiej Motoarenie rozgrywane są zawody, w których liczba mechaników w parku maszyn przewyższa frekwencję na trybunach. Mistrzostwa świata młodych żużlowców ścigających się na motocyklach o mniejszej mocy nie okazały się atrakcyjne dla przyzwyczajonych do większej prędkości miejscowych fanów speedwaya. Ale rywalizacja młodych żużlowców ma jednak swój urok.

Najlepszy w całej stawce był Niemiec Ben Ernst, który przez cała piątkowe zawody imponował znakomicie przygotowanym sprzętem, nienaganną techniką i przede wszystkim błyskawicznymi wyjściami spod taśmy. Trenujący na co dzień w Gustrow żużlowiec jedyne punkty stracił w swoim czwartym biegu, po defekcie na pewnym prowadzeniu. 15-latek udowodnił tym samym, że niemiecki żużel może w przyszłości wkroczyć na salony i przynajmniej za jego sprawą dać naszym zachodnim sąsiadom powody do zadowolenia.

Drugie miejsce zajął gorzowianin Mateusz Bartkowiak, choć przed finałem większe szanse dawano innemu z reprezentantów Polski – Karolowi Żupińskiemu, który zbiera już spore doświadczenie w „dorosłym” żużlu i znany jest z występów w pierwszoligowym Zdunek Wybrzeżu Gdańsk, a w ubiegłym roku w finale 250cc był drugi. Żupiński w fazie zasadniczej zdobył nawet tyle samo oczek co triumfujący Ernst, ale odpadł w pierwszym półfinale, który wygrał właśnie Bartkowiak.