Bardzo dobrą dyspozycję przed startem rozgrywek PGE Ekstraligi prezentuje Piotr Protasiewicz. Kapitan Stelmet Falubazu Zielona Góra w świetnym stylu awansował we wtorek do finału Złotego Kasku i myślami jest już przy piątkowej rywalizacji z ekipą Get Well Toruń. – Zaczynamy sezon, pewnie jakiś tam stres będzie – mówi doświadczony żużlowiec.   

Protasiewicz zdobył w Tarnowie 14 punktów tylko raz przegrywając z Maksymem Drabikiem. – Do Tarnowa nie przyjechaliśmy robić komplety tylko awansować i jeździć – tłumaczy. – Mamy początek sezonu, więc każdy turniej w obsadzie dosyć silnej daje poczucie pewności i odrobinę przetarcia, czy testu sprzętu. Na takim etapie jesteśmy. Na chwilę obecną wszystko dobrze wygląda – dodaje.

Choć Złoty Kask jest polską przepustką do cyklów Grand Prix i SEC, Protasiewicz na ten moment nie skupia się na tych konkretnych zadaniach. – Na dzisiaj był taki cel, by awansować, w piątek mamy kolejny, a pozostałe będziemy sobie wyznaczali w odpowiedniej kolejności – zaznacza.

Na papierze to zespół Stelmet Falubazu wydaje się faworytem piątkowego meczu. – Papier nie jedzie. Przekonaliśmy się o tym wielokrotnie. Trudno powiedzieć jest kto jest w jakiej formie. Przyjeżdża do nas czołówka światowa jakby nie patrzeć. My też dopiero zaczynamy sezon, pewnie jakiś tam stres będzie, ale postaramy się zachować koncentrację i po prostu zrobić swoje – zapewnia żużlowiec, który w kontekście całej PGE Ekstraligi nie ma wątpliwości, że będzie to trudny i wymagający sezon. – Faworytów jest wielu. Ja bym tutaj się zbytnio niczym nie sugerował, choć oczywiście Leszno wygląda na najmocniejszą z ekip i tutaj para juniorska robi dużą przewagę na tle innych zespołów. Ja bym jednak widział tutaj osiem mocnych i nieprzewidywalnych drużyn i żaden wynik nie jest taki pewny – stwierdza.

Opiekunem piątkowych rywali z Torunia będzie serdeczny kolega Protasiewicza, Jacek Frątczak, z którym żużlowiec od czasu do czasu grywa w tenisa. Czy jest szansa na małą rywalizację przed meczem? – Na razie jest za zimno, więc zagramy po – kończy z uśmiechem Piotr Protasiewicz.

Mecz Stelmet Falubaz Zielona Góra – Get Well Toruń będzie zainauguruje rozgrywki PGE Ekstraligi. Początek spotkania w piątek o 18:00.

fot. Mateusz Dzierwa

5/5 - (1 vote)

Jesteś offline. Połącz się z siecią i spróbuj ponownie