– Jest lepiej niż zakładałem – tak o swojej formie mówi Patryk Rolnicki. Zawodnik Grupy Azoty Unii Tarnów jest najlepszym juniorem Nice 1. LŻ.

Patryk Rolnicki to w tej chwili dwudziesty zawodnik pod względem średniej biegopunktowej w całej lidze. Jego wynik 1,909 jest także najlepszym spośród wszystkich młodzieżowców na zapleczu PGE Ekstraligi. – Tak się układa, że te biegi młodzieżowe wygrywam cały czas. Bodajże do tej pory tylko dwa punkty w nich straciłem. Jest lepiej niż zakładałem i oby tak do końca sezonu – komentuje swoją dobrą passę.

Junior tarnowskiej Grupy Azoty Unii nieco słabiej wypada za to w swoich ostatnich wyścigach, kiedy to przywozi zera lub tylko pojedyncze punkty. – Wtedy zawsze jadę z zewnętrznych pól i mam problem z dopasowaniem się do tego czwartego pola, ale będziemy pracować nad tym. Jest nieco ponad połowa sezonu i myślę, że i to jeszcze poprawię – przekonuje.

Lider tabeli Nice 1. LŻ w niedzielę rozegra bardzo ważny, wyjazdowy pojedynek z łotewskim Lokomotivem Daugavpils. Rolnicki liczy, że i tam będzie mocnym punktem swojego zespołu. – Do Daugavpils jadę drugi raz. Startowałem tam już jako gość w barwach krośnieńskich – przypomina. – Tor tam jest dość fajny, ale mimo, że geometria jest podobna do tarnowskiej, to wystarczy, że łuk jest inaczej wyprofilowany i już jest inaczej. No byłem raz, zrobiłem chyba jeden punkt, tor może fajny, ale słabo mi się jechało (śmiech). Zobaczymy jak będzie w tym roku – zakończył najlepszy junior pierwszej ligi.

fot. Janusz Tokarski

Rate this post

Jesteś offline. Połącz się z siecią i spróbuj ponownie