Nazywają siebie Awangardą Żużlową i zazwyczaj speedway obserwują przez kolorowe okulary. Grupa kibiców, która założyła wspomnianą grupę społecznościową teraz wpadła na zaskakujący pomysł – zrzutki dla jednego z czołowych niegdyś angielskich żużlowców – Chrisa Harrisa.

Celem akcji jest zebranie kwoty 3 540 zł i przekazanie jej Harrisowi w formie sponsoringu. W zamian profil Awangardy Żużlowej otrzyma swoje miejsce na kevlarze żużlowca i oficjalnie zostanie jego sponsorem. Wszystko zostało ustalone z managerem zawodnika. Jak czytamy na stronie zrzutki:

Chris Harris to legendarny brytyjski żużlowiec. W trakcie swej wieloletniej kariery wielokrotnie bronił barw żużlowej reprezentacji Wielkiej Brytanii, brał udział w zawodach prestiżowej ligi polskiej, brytyjskiej oraz w elitarnym cyklu mistrzowskim Grand Prix. Należy do jednych z najbardziej walecznych zawodników na świecie, a jego widowiskowe akcje zadziwiają kibiców na całym świecie. 

Awangarda Żużlowa postanowiła zostać sponsorem popularnego „Bombera”. Starty na angielskich torach kosztują, a kluby w tamtejszej lidze nie płacą dużych pieniędzy dla zawodników, przez co zmuszeni są szukać różnych źródeł finansowania.Kwota którą planujemy zebrać pozwoli nam wesprzeć Chrisa i znaleźć się w elitarnym gronie jego sponsorów. Wszystkich sympatyków czarnego sportu zachęcamy do wsparcia, nawet drobnymi kwotami 🙂

Sprawa może nie jest o tyle spektakularna, co innowacyjna i może stanowić początek nowego trendu w obszarze sponsoringu sportowego, czy też stricte żużlowego. Kilka tygodni temu kilku zawodników (jak choćby Kacper Gomólski) rozpoczęło zbiórkę pieniędzy na własne inwestycje i przygotowanie do sezonu, ale oddolna, inicjatywa grupy kibiców jest w zasadzie czymś nowym. Tym bardziej, że zostaną oni oficjalnie wymienieni wśród sponsorów danego żużlowca. A potem bankiety, bale i imprezy dla sponsorów. 😎 

Precedens? 

Wesprzeć Chrisa Harrisa można TUTAJ.

fot. Bournemouth Echo

Rate this post

Jesteś offline. Połącz się z siecią i spróbuj ponownie