W niedzielę 5 maja Unia Tarnów ma podjąć na własnym torze ekipę Orła Łódź, ale na przeszkodzie organizatorom i zawodnikom może stanąć pogoda. Niekorzystna aura panuje nie tylko w Tarnowie, ale też w Landshut, gdzie w półfinale Speedway Of Nations startuje zawodnik Unii Peter Ljung.

W przypadku przełożenia sobotnich zawodów SoN na niedzielę, mecz w Tarnowie zostanie odwołany właśnie ze względu na występ szwedzkiego lidera Unii. Jednak nawet jeśli pogoda w niemieckim Landshut pozwoli na rozegranie półfinału nie znaczy to, że mecz pomiędzy  Unią a Orłem się odbędzie.

W Tarnowie niemalże cały piątek padał deszcz, a prognozy na sobotę i niedzielę wcale nie napawają optymizmem. Klub jest gotowy na każdą ewentualność, więc jeszcze w czwartek tor został przygotowany w odpowiedni sposób. – Prognozy są jakie są, raczej nikt na siłę nie będzie chciał jechać jeśli w niedzielę też będzie tak padało. Jesteśmy cały czas na łączach z klubem z Łodzi, obserwujemy pogodę i zobaczymy jaka będzie decyzja – mówi nam trener Paweł Baran.

Pogoda dla Tarnowa

W oczekiwaniu na oficjalny komunikat kibice muszą uzbroić się w cierpliwość lub poczekać do godziny 19:00 w sobotę, kiedy to ruszyć ma rywalizacja w półfinale Speedway of Nations w Landshut. Także na sobotę (o ile pogoda pozwoli) Unia ma zaplanowany przedmeczowy trening.

fot. Mateusz Dzierwa

5/5 - (1 vote)

Jesteś offline. Połącz się z siecią i spróbuj ponownie