Indywidualne Mistrzostwa Szwecji mogą mieć duży wpływ na wynik sobotniej rywalizacji w Nice 1. LŻ pomiędzy tarnowską Unią a Zdunek Wybrzeżem Gdańsk. W meczu o dużym znaczeniu w kontekście walki o play-off nie pojadą m.in. Jacob Thorssell (Wybrzeże) i najlepszy zawodnik ligi Peter Ljung. Za obu żużlowców zastosowane zostanie zastępstwo zawodnika. W pierwszym spotkaniu Unia wygrała w Gdańsku 50:40.

Walka o czempionat w kraju Trzech Koron nieco bardziej krzyżuje plany tarnowianom, dla których Ljung wart jest, niczym żużlowe złoto. Szwed jak do tej pory wykręca średnio ponad 12 punktów na mecz. – Zawody w Szwecji wpisane są do kalendarza międzynarodowego, więc nie było opcji. Poza tym zawodnicy chcą startować w swoich krajowych finałach. Peter był trochę zły jak się dowiedział o kolizji terminów, ale jest tak, a nie inaczej. Termin był ustalony odgórnie – mówi menager Unii Tomasz Proszowski.

Goście z Gdańska w sobotę nie będą mogli skorzystać z Jacoba Thorssella, Joela Klinga i Kima Nilssona. W składzie Zdunek Wybrzeża znalazł się za to Adrian Cyfer, a za Thorsella – podobnie jak za Ljunga – będzie zastosowane zastępstwo zawodnika. Wydaje się, że w tej sytuacji to jednak tarnowianie będą bardziej pokrzywdzeni. Thorssell statystycznie zdobywa 8 punktów na mecz, co daje duże szanse na powodzenie stosowanej Z/Z-tki. Z kolei zastąpienie średniego dorobku Ljunga będzie już zadaniem o wiele trudniejszym, choć rozwiązanie jest dla tarnowian korzystniejsze niż skorzystanie z pięciu dostępnych seniorów. – Zadziałała czysta statystyka na podstawie kilku domowych spotkań. Jesteśmy przekonani, że zastępstwo zawodnika przyniesie nam więcej punktów – wyjaśnia menadżer Unii. – Odbyliśmy trening w czwartek i piątek. Zawodnicy po dość długiej przerwie wrócili na tarnowski tor. Chcieliśmy też potrenować w porze meczu, bo wiemy, że między godziną 18:00, a 20:00 całkowicie zmieniają się warunki torowe – kończy opiekun Tomasz Proszowski.

Początek spotkania Unia Tarnów – Zdunek Wybrzeże Gdańsk w sobotę o 20:15

fot. Mateusz Dzierwa

Jesteś offline. Połącz się z siecią i spróbuj ponownie