11 realnych drużyn z eWinner 1. Ligi Żużlowej oraz 2. Ligi Żużlowej, w składach zawodnicy znani z polskich torów, ale także kibice – tak wyglądać będzie druga edycja Wirtualnego Pucharu, który ponownie zostanie rozegrany w dobrze znanej fanom żużla grze Speedway Challenge. – Mieliśmy wirtualne turnieje GP Formuły 1, rozgrywki zawodników NBA, to dlaczego mamy nie mieć swoich żużlowych? – pyta retorycznie jeden z twórców rywalizacji, Piotr Kaczorek z Berobasket. Początek rywalizacji od soboty, 13 lutego.

Niedawno zakończyły się eliminacje, które wyłoniły po sześciu zawodników do każdej z drużyn startujących w wirtualnych rozgrywkach. To spora zmiana względem tego, co mogliśmy obserwować rok temu. – W tej edycji będzie również 12 zespołów (11 klubów i team PZM-Berobasket). Kluby wyznaczają zawodników, którzy będą je reprezentować. Zespoły będą podzielone na cztery grupy, a w każdym zespole będzie sześciu kibiców wyłonionych w eliminacjach i zawodnicy desygnowani przez klub. Mecze będą rozgrywane w formie czwórmeczów, podobnie jak w DPŚ. W zestawieniu meczowym będzie startował jeden zawodnik z licencją „Ż” – opisuje przebieg zmagań Piotr Kaczorek.

Skąd ta zmiana? – GKSŻ-owi zależało, żeby w tym roku otworzyć się na kibiców, przeprowadzić eliminacje i połączyć ich w jakiś sposób z czynnymi żużlowcami – dodaje.

A wśród wspomnianych żużlowców są naprawdę ciekawe nazwiska. Startują Marcin Nowak, Adrian Gała, Dawid Stachyra, czy broniący tytułu duet z Tarnowa Dawid Rempała i Przemysław Konieczny. Podobnie jak przed rokiem, nie powinno zabraknąć profesjonalnej otoczki dźwiękowej. – Prawdopodobnie uda się pozyskać nam jakiegoś komentatora z Canal+, gdyż to to ta stacja jest partnerem medialnym eWinner 1. Ligi Żużlowej – mówi Piotr Kaczorek, który zaznaczył, że w tym roku nagrody są całkiem pokaźne. – PZMot przeznaczył bardzo fajne nagrody. Zwycięzcy otrzymają bilety VIP na Grand Prix na Stadionie Narodowym i oczywiście puchar. Wydaje się więc, że nagrody są całkiem niezłe.

Szczegóły i bieżące informacje o turnieju znajdziecie na facebook’owym profilu Speedway Challenge 

Obszerny wywiad z Piotrem Kaczorkiem (Berobasket) w LSD Extra:

Rate this post

Jesteś offline. Połącz się z siecią i spróbuj ponownie