W piątek kwalifikacje do 2022 ORLEN Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland. Na czym będą polegać? (Zapowiedź)

Już w najbliższą sobotę na PGE Narodowym wielkie wydarzenie żużlowe 2022 ORLEN Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland, będące jednocześnie drugą rundą mistrzowskiego cyklu. Dzień wcześniej odbędą się kwalifikacje do turnieju głównego, po których zawodnicy będą mogli dokonać wyboru numerów startowych. 

Kwalifikacje do warszawskiej rundy Speedway Grand Prix rozpoczną się w piątek 13 maja o godzinie 17:00 i będzie je można obejrzeć Eurosporcie Extra na platformie Player. Organizatorzy wracają do tego elementu rywalizacji. Kwalifikacje rozgrywane były także w 2019 roku, zanim świat ogarnęła pandemia koronawirusa. Teraz powracają i za wyjątkiem Warszawy i Cardiff będą rozgrywane w sobotę na 6 godzin przed główną imprezą.

Zasady są proste. Zawodnicy w trzyosobowych grupach będą walczyć o jak najlepszy czas pojedynczego okrążenia, mając do tego trzy bloki kwalifikacyjne po 2 minuty każdy. Osiągnięte rezultaty najszybszego okrążenia ustawią ich w odpowiednio ułożonej kolejności do wyboru numeru startowego na sobotnie zawody (najszybszy wybiera pierwszy). Z kolei numer startowy odpowiada za sekwencję pól startowych w poszczególnych seriach turnieju głównego, co nie jest bez znaczenia w kontekście zmian w samej nawierzchni w trakcie rywalizacji. Jeśli dwóch zawodników uzyska identyczne najlepsze czasy okrążenia, o miejscu w klasyfikacji zdecyduje uzyskany przez nich drugi najlepszy czas okrążenia.

W pierwszych tegorocznych kwalifikacjach w chorwackim Gorican wygrał Bartosz Zmarzlik, który wyprzedził Daniela Bewley’a i Andersa Thomsena.

fot. fimspeedway.com

Rate this post

Jesteś offline. Połącz się z siecią i spróbuj ponownie