W sobotę 30 lipca o godz. 19:00 w duńskim Vojens reprezentacja Polski po raz pierwszy w pięcioletniej historii Speedway of Nations postara się wywalczyć złoty medal tego mistrzowskiego cyklu. Tytułu sprzed roku bronią Brytyjczycy. W turnieju zobaczymy także reprezentacje: Czech, Finlandii, speedway ofAustralii, Szwecji i Danii (gospodarz). Zawody można obejrzeć na żywo na kanale Eurosport Extra na platformie Player.pl.

Polacy, którzy zagwarantowali sobie udział w finale w ostatnim, barażowym biegu środowego półfinału i zwycięstwie nad reprezentacją Niemiec pojadą w składzie: Bartosz Zmarzlik (kapitan), Patryk Dudek i Maciej Janowski.

Podobnie jak to miało miejsce w przypadku piątkowej rywalizacji w Speedway Of Nations 2, turniej będzie składał się z 21 biegów części zasadniczej, ale wygranie jej nie zapewni złotego medalu. Zwycięzca tej części rywalizacji w ostatnim, decydującym biegu dnia zmierzy się z wygranym starcia pomiędzy drugą a trzecią drużyną fazy zasadniczej. I dopiero wygrany tej rywalizacji będzie mógł świętować ostateczny triumf.

Polacy mimo awansu „rzutem na taśmę” i porażce w półfinale z reprezentacjami Australii i (sensacyjnie!) Finlandii i tak są uważani za jednych z faworytów imprezy. Historia pokazuje jednak, że formuła SON potrafi sprzyjać niespodziewanym zwrotom akcji. Udział w finale z urzędu zagwarantowany mają gospodarze. Choćby właśnie dlatego, że Duńczycy będą jechać u siebie również uważani są za kandydatów do złota. Nie należy jednak zapominać także o walecznych Szwedach, Australijczykach i wspomnianych na początku obrońcach tytułu z Wielkiej Brytanii.

Czechy 
1. Vaclav Milik – kapitan
2. Jan Kvech
3. Petr Chlupac

Dania
1. Leon Madsen – kapitan
2. Mikkel Michelsen
3. Anders Thomsen

Finlandia
1. Timo Lahti – kapitan
2. Timi Salonen
3. Jesse Mustonen

Wielka Brytania
1. Tai Woffinden – kapitan
2. Robert Lambert
3. Daniel Bewley

Australia
1. Jason Doyle – kapitan
2. Max Fricke
3. Jack Holder

Szwecja
1. Fredrik Lindgren – kapitan
2. Oliver Berntzon
3. Victor Palovaara

Polska
1. Bartosz Zmarzlik – kapitan
2. Patryk Dudek
3. Maciej Janowski

fot. Marcin Karczewski / speedwayekstraliga.pl

Rate this post

Jesteś offline. Połącz się z siecią i spróbuj ponownie