Już 14 czerwca w Ostrowie Wielkopolskim dojdzie do ostatniego, przed finałem Drużynowego Pucharu Świata meczu Żużlowej Reprezentacji Polski. Jednym z zawodników, którzy wystartują w tym spotkaniu jest Grigorij Laguta.

Rosjanin posiada doświadczenie ze startów na miejscowym torze, na którym ścigał się m.in. podczas zawodów cyklu Speedway Best Pairs czy Speedway Euro Championship. „Grisza” bardzo dobrze wspomina owal w Ostrowie Wielkopolskim, również dzięki zwycięstwie, które osiągnął podczas turnieju o Łańcuch Herbowy w 2014 roku.

– Na torze w Ostrowie każde zawody są wyjątkowe i bardzo fajne. Tak naprawdę najważniejsze jest przygotowanie toru. Jeśli tor jest dobrze zrobiony, to zawsze spodziewać się można zawodów na najwyższym poziomie – powiedział Grigorij Laguta.

Reprezentacja Rosji to ostatni rywal Polaków przed finałem Drużynowego Pucharu Świata w Lesznie. W składzie Rosjan oprócz Grigorija Laguty wystartują również Wadim Tarasienko, Wiktor Kułakow, Renat Gafurow, Andriej Kudriashow oraz brat „Griszy”, Artem. Czy w związku z tym, że najbardziej doświadczonym zawodnikiem w składzie Rosjan jest właśnie starszy z braci Lagutów, odczuwa on presję przed środowym spotkaniem?

– Nie czuję presji związanej z bycia liderem reprezentacji Rosji. Po prostu robię swoje. Nasza drużyna składa się z bardzo dobrych i walecznych zawodników i każdy z nas będzie stanowić o jej sile – zakończył Grigorij Laguta.

Warto dodać, iż w sprzedaży są wciąż bilety na mecz Polska – Rosja. Nabywać je można za pomocą dwóch portali: www.kupbilet.pl oraz www.bilety.tzostrovia.pl.

Ceny biletów przedstawiają się następująco:
35 PLN – bilet normalny
25 PLN – bilet ulgowy (dla młodzieży do 18. roku życia, uczniów i studentów do 25. roku życia, emerytów i rencistów)
70 PLN – bilet na Trybunę Główną

Rate this post

Jesteś offline. Połącz się z siecią i spróbuj ponownie