Najniższy stopień podium oraz brązowy medal zeszłorocznej edycji Speedway Euro Championship wpisał Krzysztofa Kasprzaka do historii – „Kasper” jako pierwszy Polak został medalistą cyklu SEC.

Miniony cykl był bardzo udany dla wychowanka Unii Leszno. Kasprzak stawał na podium w dwóch z czterech turniejów zeszłorocznej edycji SEC. Jedenaście punktów pozwoliło zająć drugą pozycję podczas I rundy w niemieckim Güstrow, natomiast czternaście oczek wprowadziło Kasprzaka na najniższy stopień podium podczas wielkiego finału w Rybniku. Trzydzieści osiem zebranych punktów w cyklu pozwoliło „Kasperowi” zdobyć brązowy medal indywidualnych mistrzostw Europy.

Początek tegorocznego sezonu nie jest udany dla Kasprzaka, który już podczas meczu III kolejki PGE Ekstraligi doznał kontuzji obojczyka, przez co „KK” pauzuje od 7 maja. Przed odniesieniem kontuzji, Kasprzak wystąpił w trzech meczach Cash Broker Stali Gorzów, zdobywając 12 punktów w 10 biegach (śr. Bieg 1,300), natomiast w angielskiej Premiership, w barach Poole Pirates 31 punktów w 18 biegach (śr. Bieg 1,833).

Biorąc pod uwagę statystyki cyklu Speedway Euro Championship z lat 2013-2016, Kasprzak jest najskuteczniejszym z startujących w nim Polaków i legitymuje się średnią 1,96 punktu na bieg. W tegorocznej edycji SEC Kasprzak wystartuje z numerem 507. Dlaczego na taki numer startowy zdecydował się „KK”?

Ponieważ bardzo go lubię. Na motocrossie zawsze jeździłem z numerem 507 – wyjaśnia sprawę numeru Kasprzak.

„KK ma jeszcze dwa tygodnie aby wrócić do swojej najlepszej formy i zaprezentować się z jak najlepszej strony podczas I rundy Speedway Euro Championship, która odbędzie się już 30 czerwca na toruńskiej Motoarenie. Wciąż można nabywać bilety na to wydarzenie. Wejściówki zakupić można za pomocą portalu eventim.pl oraz w sklepach Media Markt, Saturn oraz Empik.

Ceny biletów przedstawiają się następująco:

Trybuna niebieska:
Normalny: 40 zł
Ulgowy: 20 zł

Trybuna zielona:
Normalny: 30 zł
Ulgowy: 10 zł
Normalny + dziecko: 15,50 zł

Trybuna żółta:
Normalny: 30 zł
Ulgowy: 10 zł
Normalny + dziecko: 15,50 zł

Rate this post

Jesteś offline. Połącz się z siecią i spróbuj ponownie