Wychowanek tarnowskiej GRUPY AZOTY Unii Tarnów zdecydował, że kolejny sezon spędzi w PGE Ekstralidze. Tym samym opuścił swój macierzysty klub i związał się rocznym kontraktem z ekipą MRGARDEN GKM Grudziądz. Patryk Rolnicki ma być liderem młodzieżowej formacji zespołu Roberta Kempińskiego.

O tym, że junior z Tarnowa rozważa dalszą jazdę w żużlowej elicie mówiło się od zakończenia obecnych rozgrywek. – Dla mnie najważniejszy w tym momencie będzie mój rozwój. Przede mną ostatni rok na pozycji juniorskiej, a żeby być ciągle lepszym muszę jeździć z najlepszymi – mówił sam zainteresowany po skończonym sezonie 2018.

Młody żużlowiec zdecydował się więc na jednoroczny kontrakt w Grudziądzu. Rolnicki w duecie z Kamilem Wieczorkiem mają odmienić formację juniorską GKM-u. Ta w minionym sezonie rozczarowywała i była jedną z najsłabszych w całej PGE Ekstralidze. Do poprawy jest także wynik samego zawodnika, mającego za sobą mało udany rok. Na ekstraligowych torach wykręcił średnią jedynie 0,900 pkt / bieg.

Ekipe zasilił także Marcin Turowski, który poprzednie dwa sezony spędził w gdańskim Wybrzeżu. Zawodnik licencję zdał, będąc żużlowcem toruńskiego klubu.

fot. Mateusz Dzierwa

Jesteś offline. Połącz się z siecią i spróbuj ponownie