Żużlowcy grudziądzkiego GKM-u ostro biorą się do pracy. Nie chodzi tu jednak o sam trening kondycyjny, ale też klubowy marketing. W ostatni piątek zawodnicy udali się nie tylko na trening crossfitu, ale też do kliniki dentystycznej. – To był dobry dzień dla integracji całego zespołu – mówi junior grudziądzkiego zespołu Patryk Rolnicki, u którego pojawiła się szansa na występy ligowe poza Polską.

Podopieczni Roberta Kempińskiego stawili się w Grudziądzu w sporej grupie. Zabrakło jedynie Krzysztofa Buczkowskiego, Artema Łaguty i Denisa Zielińskiego, którzy już wcześniej mieli zaplanowane wyjazdy urlopowe.

– Rano uczestniczyliśmy w zajęciach CrossFitu, a później znaleźliśmy się w gabinecie naszego sponsora, który zdradził nam tajniki pracy w klinice dentystycznej. Dzień zakończyliśmy smacznym posiłkiem – relacjonuje ubiegły piątek Rolnicki. – Zajęcia z crossfitu odbyliśmy pod czujnym okiem trenera personalnego Grzegorza Jasińskiego. W sumie najlepiej prezentował się chyba Antonio Lindbaeck. Większość z nas przy nim wygląda na bardzo drobnych – dodaje z uśmiechem.

Zgrupowanie zespołu to tylko jeden z elementów przygotowań żużlowców do nowego sezonu. – Cały czas, sukcesywnie od listopada realizuję własny plan treningowy. Są to basen, siłownia i – jeśli pogoda pozwala – także jazda na crossie. Ponadto, po namowie kolegów z Tarnowa zacząłem morsować. Razem z Kubą Jamrogiem i Mateuszem Cierniakiem, przy -7 stopniach weszliśmy do lodowatej wody. Super uczucie, polecam każdemu. W przygotowaniu jest także mój sprzęt. Zakupiłem dwa nowe silniki, a trzy oddałem do remontu. Do tego dochodzą prace w warsztacie. Jest co robić – przekonuje junior GKM-u.

Żużlowiec, który opuścił macierzystą Unię Tarnów będzie korzystał z gościnności tarnowskiego klubu. Pojawiła się też szansa na starty w innych ligach. – Będę trenował również na torze w Tarnowie. Jestem już po słowie z klubem. Chciałbym też znaleźć klub poza Polską, bo to zawsze więcej jazdy i zebranego doświadczenia. Pojawiła się wstępna możliwość występów w Allsvenskan (drugi poziom rozgrywkowy w Szwecji), ale jeszcze nie padły konkretne propozycje. Być może wystartuję też jako gość w polskiej lidze – zdradza Rolnicki.

Kolejne zgrupowanie drużyny MRGarden GKM-u Grudziądz odbędzie się najprawdopodobniej w marcu, kiedy również planowana jest prezentacja drużyny na sezon 2019.

fot. GKM Grudziądz

[the_ad id=”1998″]

Rate this post

Jesteś offline. Połącz się z siecią i spróbuj ponownie