W pierwszej kolejce rundy rewanżowej PGE Ekstraligi drużyna FOGO Unii Leszno podejmowała na własnym torze MRGARDEN GKM Grudziądz. Spotkanie zakończyło się wynikiem 52:38. Grudziądzanie dzielnie walczyli z liderem tabeli aż do wyścigu trzynastego, kiedy na tablicy wyników widniał wynik 39:33. Trzy ostatnie wyścigi były koncertem gospodarzy. Pokazaliśmy, że możemy walczyć. Niestety przegraliśmy, ale jesteśmy dobrej myśli – ocenił postawę drużyny zdobywca dwóch oczek, Marcin Turowski. 

Młodzieżowiec MRGARDEN GKM-u bardzo dobrze rozpoczął zawody. W wyścigu młodzieżowym udało mu się przywieźć za plecami dużo bardziej doświadczonego Dominika Kuberę. Biorąc pod uwagę siłę i doświadczenie pary Smektała-Kubera każdy wynik inny niż podwójne zwycięstwo gospodarzy można odbierać jak najbardziej pozytywnie.

W pozostałych dwóch wyścigach zawodnik gości nie zdobył punktów. Warto jednak zaznaczyć, że mocno postraszył leszczyńskich zawodników. W wyścigu siódmym do samego końca atakował Brady’ego Kurtza. Natomiast w wyścigu dwunastym wspólnie z Kenneth’em Bjerre wiózł podwójne zwycięstwo. Z dwóch stron zaatakowali go jednak Jarosław Hampel oraz Bartosz Smektała. Pomimo pomyślnego ataku ze strony gospodarzy Marcin Turowski próbował odbić pozycję. – Wydaje mi się, że brakowało trochę umiejętności i myślenia. Za bardzo skontrowałem motocykl na dwóch łukach. Straciłem prędkość i mnie koledzy z przeciwnej drużyny wyprzedzili – skomentował młodzieżowiec Grudziądza.

Z całą pewnością spotkanie nie należało najłatwiejszych. FOGO Unia Leszno w tym sezonie jak na razie jest niepokonana. – Było bardzo ciężko, bo FOGO Unia Leszno jest naprawdę silną drużyną. Pokazaliśmy, że możemy walczyć i wydaje mi się, że pokazaliśmy się z dobrej strony. Niestety przegraliśmy, ale jesteśmy dobrej myśli i walczymy o Play-offy – powiedział Turowski. Mimo niewielkiej zdobyczy punktowej, junior nie krył satysfakcji. – Ze swojego wyniku jestem zadowolony. Choć dwa punkty to „tak sobie”. Pokazałem, że mogę walczyć i chcę walczyć. Mam nadzieję, że będę dalej się rozwijać i będzie coraz lepiej – skomentował Marcin Turowski swój występ.

Dla czytelników rafalmartuszewski.com galerię ze spotkania przygotowała Ewelina Włoch. Galerię ze spotkania znajdziecie 👉 tutaj.

fot. Róża Koźlikowska

5/5 - (2 votes)

Jesteś offline. Połącz się z siecią i spróbuj ponownie