Ponad trzy miesiące zaciekłej rywalizacji, pięć europejskich miast, kilkudziesięciu najlepszych zawodników świata walczących o mistrzowski tytuł i tysiące głodnych sportowych emocji kibiców. Nowy sezon motocyklowych Mistrzostw Świata SuperEnduro rusza już w grudniu.

Polska po raz pierwszy w historii zostanie gospodarzem aż dwóch rund cyklu. Wspólnie rozpoczniemy oraz zakończymy sezon 2020!

Krakowska runda tradycyjnie otworzy nowy sezon rywalizacji. TAURON Arena Kraków już po raz czwarty gościć będzie najlepszych zawodników świata i to właśnie pod jej dachem rozegrane zostaną emocjonujące wyścigi o pierwsze punkty sezonu. Od trzech lat, niepokonanym na swojej ojczystej ziemi pozostaje Tadeusz ‘Taddy’ Błażusiak, zdobywca ‘Krakowskiego Hat-tricku’.

Kolejny przystanek odbędzie się 4 stycznia w Niemieckiej Sachsen Arenie. To właśnie tam pretendenci do nowego Mistrzowskiego tytułu spotkają się po miesięcznej przerwie, a niemiecka publiczność zostanie świadkiem zaciętej rywalizacji o drugie zwycięstwo w sezonie. Na najgorętszy doping w Riesie może z pewnością liczyć aktualny lider cyklu zawodów World Enduro Super Series /WESS/ – Manuel Lettenbichler.

Trzecia batalia sezonu, a tym samym półmetek rywalizacji, odbędzie się 18 stycznia w Coliseum da Coruna w Hiszpanii. Pełne listy startowe nadal są owiane tajemnicą, jednak jesteśmy pewnie, że w swojej ojczyźnie da z siebie najwięcej Hiszpan – Alfredo Gomez.

Czwarta runda zawita do Budapesztu na Węgrzech. Papp Laszlo SportArena drugi rok z rzędu gościć będzie cykl motocyklowych Mistrzostw Świata – 1 lutego rozbrzmi ona warkotem silników najlepszych zawodników globu.

Najbardziej emocjonujące wydarzenie, czyli finał Mistrzostw Świata SuperEnduro 2019/2020, po raz pierwszy zawita do Polski. W połowie marca oczy całego moto-świata skupią się na Łodzi – to właśnie tam będziemy świadkami finałowego pojedynku sezonu. Czy doping polskich kibiców poniesie na skrzydłach naszego mistrza Tadeusza Błażusiaka po siódmy w karierze tytuł? Przekonaj się razem z nami 14 marca w Atlas Arenie Łódź!

Kalendarz sezonu 2020:
7 grudnia 2019 | Kraków / TAURON Arena | Polska
4 stycznia 2020 | Riesa / Sachsen Arena | Niemcy
18 stycznia 2020 | La Coruna / Coliseum da Coruna | Hiszpania
1 lutego 2020 | Budapeszt / Papp Laszlo SportArena | Węgry
14 marca 2020 | Łódź / Atlas Arena | Polska

Bilety na krakowską, inauguracyjną rundę sezonu, do nabycia na stronie Eventim.pl.
Bilety na finałową rundę sezonu w Atlas Arenie – wkrótce w sprzedaży!

Więcej informacji: www.super-enduro.com.pl
Facebook: SuperEnduro Poland
Wydarzenie: SuperEnduro
Organizator: Agencja Sport UP

źródło: informacja prasowa

Rate this post

Jesteś offline. Połącz się z siecią i spróbuj ponownie