W Opolu otwarcie mówi się o celach na nowe żużlowe rozdanie. Jest nim – co oczywiste – awans o szczebel wyżej, choć należy pamiętać, że te same zamiary ma ponad połowa drugoligowego zestawienia.

Na papierze skład Kolejarza jest mocny, w dodatku z niezłym bagażem doświadczenia. Bjarne Pedersen to przecież zawodnik, którego kibicom czarnego sportu przedstawiać nie trzeba. Duńczyk był zresztą najlepszym żużlowcem zespołu w poprzednich rozgrywkach (średnia 2,143), aczkolwiek w obecnym zestawieniu drużyny ten wynik nie daje mu już pozycji lidera. Ta bowiem przypada 35-letniemu Finowi Tero Aarnio, który w poprzednim sezonie „trzasnął” czwartą średnią biegopunktową w całej lidze (2,235). Zakontraktowanie Aarnio mogło być dla kibiców Kolejarza podobną niespodzianką, jak jego forma z 2019 roku. Ponadto, w drużynie Marka Mroza znaleźli się: Rene Bach, Mads Hansen, Hubert Łęgowik, Jonas Seifert-Salk i Oskar Polis, wybrany kapitanem zespołu. Na kontrakcie warszawskim do opolskiego teamu dołączył Rosjanin Denis Gizatullin. Na drugoligowym froncie jest więc kim straszyć, a już sama walka o ligowy skład wydaje się być interesująca. Formacja juniorska sama w sobie nie budzi najpewniej wielkiego strachu wśród rywali Kolejarza, ale nazwiska startujących w roli „gościa” Mateusza Tondera, czy Damiana Pawliczaka już takie anonimowe nie są. Był jeszcze Jarosław Krzywosz, ale ten chłopak dziś już kojarzy się głównie z postępami z kolejnej edycji Speedway Challenge, gdyż podobnie jak Artur Czaja zdecydował się zakończyć przygodę z żużlem. Tego drugiego w ostatniej chwili zastąpił wypożyczony z RM Solar Falubazu Zielona Góra Sebastian Niedźwiedź. Na wypożyczeniu z Ostrovii będzie z kolei Sam Masters. W ubiegłym roku szans nie otrzymał. W formacji juniorskiej są jeszcze Marcel Krzykowski, Jakub Osyczka, Oskar Rowecki i Łukasz Szczęsny.

Co da tak skomponowany w Opolu zestaw? Wierzymy, że spore emocje kibicom na drugoligowym podwórku. A może Kolejarz okaże się równie mocny na torze, co i na papierze. Pamiętamy przecież, że triumfatora poprzednich rozgrywek – Polonię Bydgoszcz – wcale do faworytów nie zaliczano.

Seniorzy:
Tero Aarnio (Finlandia) (ur. 1984)
René Bach (Dania) (ur. 1990)
Denis Gizatulin (Rosja) (ur. 1983) – kontrakt warszawski
Mads Hansen (Dania) (ur. 2000)
Hubert Łęgowik (ur. 1995)
Sam Masters (Australia) (ur. 1991) – wypożyczony z Ostrovii Ostrów
Sebastian Niedźwiedź (ur. 1997) – wypożyczony z Falubazu Zielona Góra
Bjarne Pedersen (Dania) (ur. 1978)
Oskar Polis (ur. 1996)
Jonas Seifert-Salk (Dania) (ur. 2000)

Juniorzy:
Marcel Krzykowski (ur. 2003) – wypożyczony z MS Śląska Świętochłowice
Jakub Osyczka (ur. 2000) – wypożyczony z Falubazu Zielona Góra
Damian Pawliczak (ur. 1999) – „gość”
Oskar Rowecki (ur. 2000) – wypożyczony z MSC Wölfe Wittstock
Mateusz Tonder (ur. 1999) – „gość”
Łukasz Szczęsny (ur. 2003) – wypożyczony z MS Śląska Świętochłowice

Kierownik drużyny: Marek Mróz

KLUB
Rok założenia: 1957
Barwy: biało-granatowo-bordowe
Medale DMP: brązowy medal – 1
www: kolejarzopole.pl

Czarny Skarb 2020 to druga edycja żużlowego skarbu kibica na stronach rafalmartuszewski.com. Tym razem, inaczej niż przed rokiem i ze względu na okoliczności zostaje wydany w częściach i w formie pojedynczych artykułów prasowych. Wszystkie jednak zbierane są do jednego działu na stronie, do którego dostęp znajduje się z poziomu strony głównej. 

fot. Roman Biliński / Kolejarz Opole

Rate this post

Jesteś offline. Połącz się z siecią i spróbuj ponownie