Pamiętacie wierszyk „Lokomotywa” Juliana Tuwima? Autor opisał jaki ładunek znajduje się w dziesięciu pierwszych wagonach, ciągniętych przez ciężką, ogromną lokomotywę. Z uwagi na to, że tych wagonów jest ze czterdzieści, to już śpieszę z informacją, że podobnych rozmiarów pociąg przyjechał przed startem rozgrywek właśnie do niemieckiego Wittstock.

Z tym, że w pozostałych trzydziestu wagonach znajdowali się zakontraktowani żużlowcy „Wilków” wraz z ich sprzętem. Przed pierwszym, historycznym sezonem w polskich rozgrywkach drużyna z Niemiec podpisała kontrakty aż z 18 (!) żużlowcami. Do tego dochodzi piątka juniorów. Pytanie czy ilość zawodników przełoży się na jakość? Miejmy nadzieję, że prezes Frank Mauer wie, co robi.

Maszynistą tego pociągu będzie z pewnością Renat Gafurow, który jest już legendą za życia Zdunek Wybrzeża Gdańsk, a ostatnio z małym powodzeniem występował w Ostrowie. Zejście o poziom niżej pozwoli doświadczonemu Rosjaninowi odbudować formę i spróbuje nawiązać do swoich najlepszych lat startów na zapleczu PGE Ekstraligi.

Sporym doświadczeniem może się pochwalić Tobias Busch, a do kadry dołączył Marcin Sekula, który miał ponad dziesięcioletni rozbrat z żużlowym ściganiem. Na ciekawy krok zdecydował się Marcin Kościelski, dla którego sezon 2020 będzie pierwszym w roli seniora. Postanowił on dołączyć do niemieckiej drużyny, a biorąc pod uwagę, że konkurentów w walce o skład będzie miał mało wymagających, to można stwierdzić, że będzie mógł liczyć na regularne starty.

Warto zwrócić uwagę na formację juniorską „Wilków”. W czasie kiedy ciężko o dobrych młodzieżowców na trzecim poziomie rozgrywkowym, w Wölfe Wittstock będą występować utalentowani Lukas Baumann i Lukas Fienhage. W roli gościa może pojawić się Ben Ernst. W kadrze znajduje się również Celine Liebmann, która jest uznawana aktualnie za najlepszą kobietę ścigającą się na żużlu.

Dla „Wilków” z Wittstocku sezon 2020 będzie w 2. Lidze Żużlowej istnym placem boju. Drużyna z Niemiec sprawdzi się na tle polskich zespołów. Ze swojego toru będą pragnęli uczynić twierdzę nie do zdobycia, z kolei na wyjazdach o niespodziankę w ich wykonaniu będzie niezmiernie trudno.

Seniorzy:
Robert Baumann (Niemcy) (ur. 1987)
Iwan Bolszakow (Rosja) (ur. 1998)
Emil Breum (Dania) (ur. 2002)
Geert Bruinsma (Holandia) (ur. 1996)
Tobias Busch (Niemcy) (ur. 1988)
Renat Gafurow (Rosja) (ur. 1982)
Zdeněk Holub (Czechy) (ur. 1996)
Romano Hummel (Holandia) (ur. 1999)
Marcin Kościelski (Polska) (ur. 1998)
Marius Nielsen (Dania) (ur. 2001)
Danny Maassen (Niemcy) (ur. 1994)
Steven Mauer (Niemcy) (ur. 1995)
Wiaczesław Monachow (Rosja) (ur. 1997)
Dominik Möser (Niemcy) (ur. 1998)
Oskar Rowecki (ur. 2000) – wypożyczony do OK Bedmet Kolejarza Opole
Marcin Sekula (Polska/Niemcy) (ur. 1984)
Ondřej Smetana (Czechy) (ur. 1995)
Sandro Wassermann (Niemcy) (ur. 1998)
Mirko Wolter (Niemcy) (ur. 1976)

Juniorzy:
Lukas Baumann (Niemcy) (ur. 2000)
Ben Ernst (Niemcy) (ur. 2003)
Lukas Fienhage (Niemcy) (ur. 1999)
Celina Liebmann (Niemcy) (ur. 2001)
Lukas Wegner (Niemcy) (ur. 2002)

Trener: Marcin Sekula

KLUB
Rok założenia: BD
Barwy: żółto-czerwono-czarne
Medale DMP:
www: speedwayteam-wittstock.de

Krzysztof Frączek

Czarny Skarb 2020 to druga edycja żużlowego skarbu kibica na stronach rafalmartuszewski.com. Tym razem, inaczej niż przed rokiem i ze względu na okoliczności zostaje wydany w częściach i w formie pojedynczych artykułów prasowych. Wszystkie jednak zbierane są do jednego działu na stronie, do którego dostęp znajduje się z poziomu strony głównej.

fot. MSC Wölfe Wittstock

Jesteś offline. Połącz się z siecią i spróbuj ponownie