Na ten moment żużlowi kibice ze stolicy Podkarpacia czekali z utęsknieniem. Po przykrej i jednocześnie nie do końca poważnej przygodzie z Ireneuszem Nawrockim żużlowa Stal Rzeszów właściwie przestała istnieć. Na szczęście, dzięki inicjatywie kilku oddanych sprawie ludzi speedway przy Hetmańskiej został reaktywowany jako Rzeszowskie Towarzystwo Żużlowe (RzTŻ) i w grudniu 2019 uzyskało licencję na starty w rozgrywkach ligowych. To była znakomita informacja dla całego żużlowego środowiska.

Włodarze nowo utworzonego klubu szybko zaczęli działać i zdobywać zaufanie kolejnych zawodników. Wśród nich spory zaciąg „tarnowski” z Patrykiem Rolnickim na czele, dla którego będzie to też pierwszy rok startów w gronie seniorów. Dla ciągle młodego zawodnika zamiana PGE Ekstraligi na najniższą klasę rozgrywkową będzie też czasem na odbudowanie się po ciężkiej kontuzji. Rolnicki został też wybrany kapitanem zespołu. Ponadto w drużynie prowadzonej przez Janusza Stachyrę startować będą Stanisław Burza, Ilja Czałow, Adam Ellis, Kenneth Hansen, Patrick Hansen, Marcin Rempała i Dawid Stachyra. Ponadto są wypożyczeni i startujący w roli „gościa” Dawid Lampart oraz Roman Lachbaum. Nie wiadomo co z Edwardem Mazurem, który być może zrezygnował ze startów na żużlowych torach, choć oficjalnie w składzie rzeszowian ciągle jest. Formacja juniorska też wygląda nieźle, jeśli weźmiemy pod uwagę startującego w roli „gościa” Marcina Turowskiego (MRGARDEN GKM Grudziądz). Do tego juniorami będą Mateusz Majcher, Konrad Mikłoś, Jakub Stojanowski, Patryk Zieliński, Hubert Banaś i Jakub Sroka. Jest w czym wybierać.

Celem nowej drużyny rodem z Rzeszowa będzie na pewno objechanie zdrowo sezonu ligowego i wdrożenie się na nowo w realia ligowego żużla. Z pewnością wynik sam w sobie może zejść na drugi plan, choć mamy przeczucie, że stado odrodzonych Żurawi sprawi niejedną niespodziankę.

Seniorzy:
Stanisław Burza (ur. 1977)
Ilja Czałow (Rosja) (ur. 1995)
Adam Ellis (Wielka Brytania) (ur. 1996)
Kenneth Hansen (Dania) (ur. 1987)
Patrick Hansen (Dania) (ur. 1998)
Roman Lachbaum (Rosja) (ur. 1998) – „gość”
Dawid Lampart (ur. 1990) – wypożyczony z Motoru Lublin
Edward Mazur (ur. 1993)
Marcin Rempała (ur. 1984)
Patryk Rolnicki (ur. 1998)
Dawid Stachyra (ur. 1985)

Juniorzy:
Hubert Banaś (ur. 2002)
Mateusz Majcher (ur. 2002)
Konrad Mikłoś (ur. 2003)
Jakub Sroka (ur. 2004)
Patryk Zieliński (ur. 2002)
Marcin Turowski (ur. 1999) – „gość”

Trener: Janusz Stachyra

KLUB
Rok założenia: 2019
Barwy: biało-niebieskie
Medale DMP: –
www: rztz.pl

Czarny Skarb 2020 to druga edycja żużlowego skarbu kibica na stronach rafalmartuszewski.com. Tym razem, inaczej niż przed rokiem i ze względu na okoliczności zostaje wydany w częściach i w formie pojedynczych artykułów prasowych. Wszystkie jednak zbierane są do jednego działu na stronie, do którego dostęp znajduje się z poziomu strony głównej.

fot. Jakub Malec

Rate this post

Jesteś offline. Połącz się z siecią i spróbuj ponownie