Pierwsze okienko transferowe za nami. Po 4. rundach PGE Ekstraligi gracze mają już obraz tego, czego mogą się spodziewać po poszczególnych zawodnikach: którzy z nich trafili z formą, a którzy jadą poniżej przedsezonowych oczekiwań. Czas na korekty w składzie wykorzystał także Tomasz Gollob, który na kolejną część rywalizacji zakontraktował jednego z liderów MOTORU Lublin, Mikkela Michelsena.

Stało się. W zespole GollobRacing nie ma już Taia Woffindena, rezerwowego Patryka Dudka i wytransferowanego z ARGED MALESY Ostrów do ROW-u Rybnik Nikolaia Klindta. W ich miejsce Tomasz Gollob sprowadził wspomnianego wyżej Mikkela Michelsena (MOTOR Lublin), Gleba Chugunova (BETARD SPARTA Wrocław) oraz Jonasa Jeppesena (ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ Częstochowa). Wybór Duńczyka nie powinien raczej dziwić nikogo. Michelsen od początku sezonu prezentuje się bardzo dobrze i jest bardzo skutecznym ogniwem lidera PGE Ekstraligi (2,174 pkt./bieg, 9. średnia w lidze). Co prawda, KSM zawodnika MOTORU wzrósł o prawie pół punktu (obecnie 8,70), ale spośród najskuteczniejszych zawodników PGE Ekstraligi ten wybór i tak wydaje się więcej niż słuszny.

Jeśli chodzi o Gleba Chugunova, to ten transfer również nie zaskakuje. Zawodnik z Wrocławia, pomimo słabego początku wciąż kusi nie tylko swoim potencjałem sportowym, ale przede wszystkim bardzo niskim KSM (4,91) i możliwością startu z pozycji U24 i U23. A forma z dużą dozą prawdopodobieństwa będzie zwyżkować, o czym może świadczyć choćby skuteczny występ w Tarnowie w ćwierćfinale IMP (12 punktów), z którego Chugunov uzyskał awans do IMP Challenge. Transfer Jonasa Jeppesena nieco zastanawiać, choć patrząc na cały awizowany na 5. rundę spotkań skład GollobRacing już wielkiego zdumienia nie ma. Zawodnik ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZA pasuje do KSM drużyny Tomasza Golloba, który na najbliższą kolejkę prezentuje się następująco:

Bartosz Zmarzlik
Mikkel Michelsen
Piotr Pawlicki
Jonas Jeppesen
Mateusz Bartkowiak
Bartłomiej Kowalski
Hubert Jabłoński
Patrick Hansen (U24)

KSM: 40,45

fot. Patryk Kowalski / speedwayekstraliga.pl

Rate this post

Jesteś offline. Połącz się z siecią i spróbuj ponownie