W niedzielę dokończenie 6. rundy spotkań w PGE Ekstralidze. W najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu BETARD SPARTA Wrocław podejmie MOJE BERMUDY STAL Gorzów. Chwilę wcześniej FOGO UNIA Leszno zmierzy się na własnym stadionie z FOR NATURE SOLUTIONS APATOREM Toruń. Oba mecz LIVE w Canal+ Sport 5 i usłudze CANAL+ Online.

Piątkowa porażka ZOOLESZCZ GKM-u Grudziądz otworzyła szeroko drzwi do pierwszej szóstki dla toruńskiego FOR NATURE SOLUTIONS APATORA. Żeby jednak przez nie przejechać torunianie muszą najlepiej wywieźć punkt lub dwa z trudnego terenu, jakim niewątpliwie jest stadion im. Alfreda Smoczyka w Lesznie. To jednak nie będzie łatwe zadanie, bo FOGO Unia to przecież aktualny wicelider tabeli PGE Ekstraligi, dodatkowo mocno podrażniony ostatnią wysoką porażką w Lublinie (32:58). Torunianie z kolei swój ostatni mecz w Grudziądzu wygrali (46:44), a to na pewno przyczyniło się do wzrostu morale w ekipie Roberta Sawiny.

Bez wątpienia czeka nas bardzo ciekawa rywalizacja, pod warunkiem, że wszyscy zawodnicy gości staną na wysokości zadania i swoich sportowych możliwości. Czwórka seniorów FOR NATURE SOLUTIONS APATORA to przecież aktualni zawodnicy cyklu Grand Prix. Trudno więc nie oczekiwać od nich solidnych zdobyczy punktowych. Po drugiej stronie barykady nie ma jednak słabeuszy, a taki mecz jak w Lublinie drugi raz zespołowi z Leszna raczej się nie zdarzy. Tym bardziej na swoim podwórku.

22.05 godz. 16:30
FOGO UNIA Leszno – FOR NATURE SOLUTIONS APATOR Toruń
Transmisja: Canal+ Sport 5

Sędzia: Krzysztof Meyze
Komisarz toru: Michał Wojaczek

We Wrocławiu zapowiadany w tytule hit 6. rundy spotkań. BETARD SPARTA Wrocław co prawda swój ostatni mecz domowy wygrała zdecydowanie (54:36), bo ARGED MALESA Ostrów Wlkp. tylko do pewnego czasu skutecznie rywalizował na stadionie Olimpijskim. Beniaminek w tym sezonie nie zdobył choćby punktu, więc dopiero niedzielny pojedynek z MOJE BERMUDY STALĄ będzie prawdziwym weryfikatorem formy wrocławskich mistrzów.

Gorzowianie do stolicy Dolnego Śląska jadą jako ekipa zamykająca podium PGE Ekstraligi. W ostatnim domowym meczu pokonali oni wracający do wysokiej dyspozycji ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ Częstochowa (50:40), zaliczając tym samym serię trzech kolejnych ligowych zwycięstw. Podtrzymanie tej passy we Wrocławiu będzie dość trudnym zadaniem, ale jak pokazała choćby FOGO UNIA Leszno nie zadaniem niemożliwym. Dużo zależeć będzie od dyspozycji Martina Vaculika, Patricka Hansena, czy powracającego do składu Szymona Woźniaka. Mamy nadzieję, że czeka nas iście pasjonujące widowisko.

22.05.2022 godz. 19:15
BETARD SPARTA Wrocław – MOJE BERMUDY STAL Gorzów Wlkp.
Transmisja: Canal+ Sport 5

Sędzia: Paweł Słupski
Komisarz toru: Maciej Głód

fot. Ewelina Włoch – Wrońska

Rate this post

Jesteś offline. Połącz się z siecią i spróbuj ponownie