To będzie naprawdę solidna dawka emocji. Niedzielne mecze w PGE Ekstralidze to przede wszystkim starcie zasiadającego w fotelu lidera MOTORU Lublin z aktualnymi mistrzami Polski, BETARD SPARTĄ Wrocław. Chwile wcześniej ZOOLESZCZ GKM Grudziądz podejmie na swoim torze leszczyńską FOGO UNIĘ. Do składu gospodarzy wraca Duńczyk, Nicki Pedersen. Oba spotkania na żywo w Canal+ Sport 5 i Canal+ Online.

Grudziądzanie wciąż nie rezygnują z walki o pierwszą szóstkę najlepszej żużlowej ligi świata. Ich położenie, szczególnie po domowej porażce z FOR NATURE SOLUTIONS APATOREM jest co prawda mocno skomplikowane, ale grudziądzanie nie tracą wiary, że ich trudną sytuację w tabeli PGE Ekstraligi uda się jeszcze odwrócić. Okazja nadarza się już w niedzielę, kiedy przy Hallera 4 pojawi się zespół FOGO Unii Leszno, podbudowany zwycięstwem właśnie ze wspomnianym wcześniej zespołem z Torunia. Dla ekipy Piotra Barona rywalizacja w Grudziądzu wcale nie musi być łatwa, ale o to, czy rzeczywiście tak będzie postarać muszą się przede wszystkim gospodarze.

Do składu GKM-u wraca Nicki Pedersen i to jest najważniejsza, kluczowa wręcz sprawa dla wszystkich związanych z grudziądzkim żużlem. Przez media przytoczyła się już fala opinii o duńskim cyborgu, który jeszcze dwa tygodnie temu zmagał się z połamanymi żebrami, a już w ostatnią środę potrafił solidnie zapunktować w lidze duńskiej. Sam Pedersen do sukcesu jednak nie wystarczy. Żeby myśleć o zwycięstwie, w niedzielę dobrą dyspozycję muszą zaprezentować Przemysław Pawlicki, Krzysztof Kasprzak, czy choćby Fredrik Jakobsen. Ciekawym będzie też pojedynek juniorów obu drużyn. Kacper Pludra i Kacper Łobodziński staną naprzeciw utalentowanej młodzieży z Leszna: Huberta Jabłońskiego i Damian Ratajczaka.

05.06.2022 godz. 16:30
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz – FOGO UNIA Leszno
Transmisja: Canal+ Sport 5

Sędzia: Michał Sasień
Komisarz toru: Tomasz Walczak

Hit kolejki w Lublinie. Niepokonany dotąd w PGE Ekstralidze MOTOR podejmie broniących tytułu mistrzowskiego żużlowców BETARD SPARTY Wrocław. Obie drużyny w ligowej tabeli dzieli różnica czterech pozycji i aż sześciu dużych punktów. To jednak nie powinno mieć większego wpływu na poziom i zaciętość tej rywalizacji. Wrocławianie wygrali swoje dwa ostatnie mecze u siebie i teraz podopieczni Dariusza Śledzia z pewnością będą mocno zmotywowani, żeby z lubelskiego wywieźć korzystny wynik, czyli taki, który w efekcie da im minimum punkt bonusowy za dwumecz z lublinianami. Sporo zależeć więc będzie od postawy Taia Woffindena, który w obecnym sezonie przeplata znakomite występy z tymi nieco gorszymi. Coraz lepiej w lidze spisuje się za to Gleb Chugunov, a swoje ważne punkty na pewno będzie dorzucał Maciej Janowski.

W lubelskim MOTORZE bardzo trudno jest szukać słabych ogniw. Po tym jak ze swoim sprzętem dogadał się Jarosław Hampel można pokusić się o stwierdzenie, że zespół Jacka Ziółkowskiego to rozpędzony walec, którzy przejeżdża się po kolejnych rywalach. Żużel to jednak taka dyscyplina, w której dyspozycja dnia poszczególnych zawodników ma kolosalne znaczenie i może odbić się na wyniku całego meczu. Pytanie zatem, czy Mikkel Micheslen i spółka wciąż zaprezentują tak świetną formę, jaką oglądaliśmy do tej pory? Wielkie emocje już w niedzielę wieczorem.

05.06.2022 godz. 19:15
MOTOR Lublin – BETARD SPARTA Wrocław
Transmisja: Canal+ Sport 5

Sędzia: Artur Kuśmierz
Komisarz toru: Maciej Głód

fot. Zuzanna Kloskowska / speedwayekstraliga.pl

Rate this post

Jesteś offline. Połącz się z siecią i spróbuj ponownie