W niedzielę dwa mecze zamykające 8. rundę spotkań w PGE Ekstralidze. To także dokończenie pierwszej z siedmiu kolejek, które rozstrzygają o punkcie bonusowym za wygranie rywalizacji w dwumeczu. Najciekawiej zapowiada się rywalizacja we Wrocławiu, gdzie BETARD Sparta podejmie niepokonaną do tej pory ekipę MOTORU Lublin. Chwilę wcześniej ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ Częstochowa podejmie toruński FOR NATURE SOLUTIONS APATOR. Oba spotkania na żywo w Canal+ Sport 5. 

43 punkty – tyle muszą wywalczyć w Częstochowie żużlowcy FOR NATURE SOLUTIONS APATORA, żeby wrócić do domu z punktem bonusowym. Nikt jednak w Toruniu nie dopuszcza do siebie myśli, że zespół złożony z czterech uczestników cyklu Speedway Grand Prix nie będzie myślał o pokonaniu drużyny spod Jasnej Góry. Wręcz przeciwnie, torunianie z meczu na mecz prezentują się coraz lepiej i trudno dziś przekreślać ich szanse w tej rywalizacji. Na lidera drużyny wyrasta Robert Lambert, który w poprzednim meczu zdobył 15 punktów, a dzień później dotarł do finału niemieckiej rundy SGP.

Ekipa Włókniarza prezentuje się w kratkę. Zwycięstwa meczowe przeplatają porażkami, co na ten moment i po uwzględnieniu piątkowych wyników daje im szóste miejsce w tabeli PGE Ekstraligi. Porażka z FOR NATURE SOLUTIONS APATOREM zepchnie ich poza strefę play-off, więc częstochowianie muszą w tym meczu dać z siebie wszystko, aby uzyskać wynik maksymalny i zgarnąć także punkt bonusowy. O ile o punkty Leona Madsena trener Lech Kędziora może być spokojny, tak wciąż niepewny obraz swojej dyspozycji daje Jonas Jeppesen, którego punkty w niedzielnym meczu mogą być decydujące.

12.06.2022 godz. 16:30
ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ Częstochowa – FOR NATURE SOLUTIONS APATOR Toruń
Transmisja: Canal+ Sport 5

Sędzia: Paweł Słupski
Komisarz toru: Paweł Stangret

Mistrz Polski znów powalczy z wicemistrzem i aktualnym liderem tabeli. Tydzień temu w Lublinie MOTOR wygrał 50:40, a wypełniony po brzegi stadion był świadkiem bardzo emocjonującego widowiska. Na podobne liczymy i tym razem. Czy BETARD SPARTA będzie w stanie jako pierwsza pokonać kapitalnie jeżdżącą ekipę Macieja Kuciapy i Jacka Ziółkowskiego? Na pewno będzie to dość trudne zadanie. Jak pokazała FOGO UNIA Leszno, wrocławian na ich własnym stadionie można pokonać (46:44). Bardzo blisko zwycięstwa byli też żużlowcy MOJE BERMUDY STALI Gorzów, którzy przegrali minimalnie 44:46, więc tym bardziej satysfakcjonujący rezultat osiągnąć tu może zespół, który w obecnych rozgrywkach nie stracił choćby punktu. Niemniej jednak gospodarze będą mocno zmobilizowani nie tylko, żeby wygrać, ale też zgarnąć punkt bonusowy.

Na szczególną uwagę będzie zasługiwał występ Maksyma Drabika, który powróci na stadion Olimpijski, ale już w innych barwach. Poprzedni mecz w wykonaniu wciąż młodego zawodnika nie był już tak efektowny jak kilka poprzednich, lecz spotkanie w Lublinie jest dla Drabika już tylko przeszłością, a tor we Wrocławiu zna przecież jak własną kieszeń. Ponadto, znów czekają nas pojedynki kosmicznych Macieja Janowskiego i Mikkela Michelsena, którzy tydzień temu zdobyli w sumie aż 35 punktów.

12.06.2022 godz. 19:15
BETARD SPARTA Wrocław – MOTOR Lublin
Transmisja: Canal+ Sport 5

Sędzia: Artur Kuśmierz
Komisarz toru: Maciej Głód

fot. Ewelina Włoch – Wrońska

Rate this post

Jesteś offline. Połącz się z siecią i spróbuj ponownie