Osłabiona brakiem Janusza Kołodzieja i Piotra Pawlickiego FOGO UNIA Leszno udaje się na arcytrudny mecz do Torunia, a wcale nie łatwiejsze zadanie  czeka BETARD SPARTĘ Wrocław, która o punkty powalczy z MOJE BERMUDY STALĄ w Gorzowie Wielkopolskim. W niedzielę kończymy 9. rundę spotkań w PGE Ekstralidze. Oba mecze na żywo w Canal+ Sport 5 i Canal+ Online.

O godzinie 16:30 rozpocznie się pierwsze z niedzielnych spotkań. W Gorzowie spotkają się trzecia w tabeli PGE Ekstraligi MOJE BERMUDY STAL i szósta BETARD SPARTA Wrocław. Dla gości będzie to dość ważny mecz, który może zadecydować o tym, czy w niedzielę wieczorem wciąż będą na miejscu zapewniającym udział w fazie play-off. Na ten moment wrocławianie wyprzedzają ekipę FOR NATURE SOLUTIONS Toruń, której ewentualne zwycięstwo z FOGO UNIĄ, przy jednoczesnej porażce wrocławian wyrzuci ich poza pierwszą „szóstkę”. A BETARD SPARTA nie dość, że występuje w tegorocznych rozgrywkach bez Artema Laguty, to w Gorzowie wątpliwy jest także występ Gleba Chugunova, który w czwartek został mocno pokiereszowany w jubileuszowym turnieju Taia Woffindena.

W pierwszym meczu obu drużyn zwyciężyła BETARD SPARTA 46:44. Zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo, bo gorzowianie długo i zaciekle stawiali opór na Olimpijskim. Trudno więc przypuszczać, że na swoim torze ekipa Stanisława Chomskiego będzie miała gorsze warunki do zwycięstwa, choć nie wiadomo jak po środowym upadku w Danii zaprezentuje się Anders Thomsen. Wydaje się jednak, że większe problemy przed tym meczem mają wrocławianie. Jeśli jednak Maciej Janowski, Tai Woffinden, czy będący ostatnio w bardzo dobrej dyspozycji Daniel Bewley będą na stadionie im. Edwarda Jancarza prawdziwymi liderami drużyny, wynik może być sprawą otwartą. Nie bez znaczenia będzie też taktyczne rozegranie tego meczu.

19.06.2022 godz. 16:30
MOJE BERMUDY STAL Gorzów – BETARD SPARTA Wrocław
Transmisja: Canal+ Sport 5

Sędzia: Paweł Słupski
Komisarz toru: Maciej Głód

Zadanie z gatunku „mission impossible” czeka żużlowców Piotra Barona. Tydzień temu FOGO UNIA Leszno nie tylko straciła punkt bonusowy z ZOOLESZCZ GKM-em Grudziądz, ale też swojego najlepszego zawodnika, Janusza Kołodzieja. Wychowanek tarnowskiej Unii mimo, że wtedy kontynuował jazdę po upadku, teraz zdecydował doleczyć kontuzjowaną nogę i odpuścić nie tylko niedzielny mecz PGE Ekstraligi, ale też sobotni turniej SEC Challenge w Krsko. Jeśli do tak poważnego problemu leszczynian dołożymy brak Piotra Pawlickiego, zdobycie jakichkolwiek punktów na Matoarenie – w tym punktu bonusowego (pierwszy mecz 47:43 dla FOGO UNII) – staje się wręcz trudne do wyobrażenia.

Gospodarze nie mają wyjścia. FOR NATURE SOLUTIONS APATOR potrzebuje punktów, bo rywale w walce o pierwszą szóstkę nie składają broni. Mowa tu szczególnie o wspomnianym wyżej zespole z Grudziądza, który w piątek po kapitalnym meczu wygrał z ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZEM Częstochowa i odskoczył torunianom na trzy punkty w tabeli PGE Ekstraligi. To oznacza, że podopieczni Roberta Sawiny zmuszeni są w niedzielę walczyć o pełną pulę. A zwycięstwo nad drużyną z Leszna to dla nich nie lada wyzwanie. Torunianie nie dokonali tego przez ostatnie sześć lat. Dostając na tacy tak osłabionego rywala i mając w swoich szeregach będącego w wysokiej formie Roberta Lamberta trudno będzie o lepszą okazję na wzięcie rewanżu.

19.06.2022 godz. 19:15
FOR NATURE SOLUTIONS APATOR Toruń – FOGO UNIA Leszno
Transmisja: Canal+ Sport 5

Sędzia: Michał Sasień
Komisarz toru: Michał Wojaczek

fot. Ewelina Włoch – Wrońska

Rate this post

Jesteś offline. Połącz się z siecią i spróbuj ponownie