W niedzielę dokończenie 10. rundy PGE Ekstraligi. FOGO UNIA Leszno podejmować będzie lidera tabeli MOTOR Lublin, a w ostatnim spotkaniu tej kolejki ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ Częstochowa na własnym torze zmierzy się z gorzowską MOJE BERMUDY STALĄ. Oba mecze na żywo w Canal+ Sport 5 i na platformie Canal+ Online.

FOGO UNIA Leszno to obecnie trzecia siła w PGE Ekstralidze, choć tydzień temu musiała uznać wyższość FOR NATURE SOLUTIONS APATORA. W Toruniu podopieczni Piotra Barona robili co mogli, ale bez kluczowych ogniw jakimi są Janusz Kołodziej i Piotr Pawlicki na Motoarenie ugrać więcej niż 37 punktów nie byli w stanie. Na niedzielny mecz z MOTOREM do składu wraca kapitan leszczyńskiej ekipy, więc szanse na dobry wynik dla gospodarzy wyraźnie wzrosną. Kołodziej to przecież drugi najskuteczniejszy zawodnik całej ligi, który ze średnią 2,575 ustępuje jedynie Bartoszowi Zmarzlikowi.

MOTOR do Leszna również przyjedzie wzmocniony względem ostatniego meczu. Z ARGED MALESĄ Ostrów nie wystąpił jeden z liderów drużyny Mikkel Michelsen, ale Duńczyk wyleczył uraz i czuł się na tyle dobrze, że sztab szkoleniowy zdecydował się skorzystać z jego z usług. A to powoduje, że lublinianie pojadą w swoim optymalnym zestawieniu, które znakomicie prezentuje się w tegorocznych rozgrywkach. Przez 9 kolejek tej drużyny nikt nie zdołał pokonać. Czy uda się to FOGO UNII?

26.06.2022 godz. 16:30
FOGO UNIA Leszno – MOTOR Lublin
Transmisja: Canal+ Sport 5

Sędzia: Michał Sasień
Komisarz toru: Michał Wojaczek

10. rundę zmagań na ekstraligowym froncie zamknie mecz w Częstochowie, gdzie podrażniony porażką w Grudziądzu (42:48) ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ podejmie rozpędzającą się stalową lokomotywę z Gorzowa Wielkopolskiego. Oba zespoły awizowały najmocniejsze składy, ale do tej pory to formacja seniorska gości robi na wszystkich dużo większe wrażenie. Gospodarze przede wszystkim muszą wykrzesać więcej z Fredrika Lindgrena, który w ostatnich meczach mocno zawodzi, a przecież Szwed miał być podporą i jednym z liderów ekipy Lecha Kędziory. Pod Jasną Górą wciąż czekają także na przebudzenie Jonasa Jeppesena.

Po stronie gości doskonały kwartet seniorski. Bartosz Zmarzlik, Szymon Woźniak, Anders Thomsen i Martin Vaculik nie mogą narzekać na swoją formę, ale także sprzęt, który spisuje się znakomicie. Liczby nie kłamią. MOJE BERMUDY STAL w ostatnich trzech meczach z nawiązką przebijała barierę 50 punktów meczowych, choć warto pamiętać, że dwa z nich to rywalizacja z najsłabszą w sezonie ARGED MALESĄ Ostrów, a w ostatnim meczu w Gorzowie BETARD SPARTA jechała bez Gleba Chugunova. To jednak nie może zamazywać obrazu silnej i niemalże kompletnej drużyny Stanisława Chomskiego, wzmocnionej jeszcze nie tak dawno bardzo utalentowanym juniorem, Oskarem Paluchem.

26.06.2022 godz. 19:15
ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ Częstochowa – MOJE BERMUDY STAL Gorzów Wlkp.
Transmisja: Canal+ Sport 5

Sędzia: Paweł Słupski
Komisarz toru: Maciej Głód

fot. Ewelina Włoch – Wrońska

Rate this post

Jesteś offline. Połącz się z siecią i spróbuj ponownie