PGE Ekstraliga odrabia zaległości. MOJE BERMUDY STAL bezlitosna dla gości z Grudziądza? [Zapowiedź]

W piątkowy wieczór PGE Ekstraliga odrobi zaległości i domknie 11. rundę spotkań. W Gorzowie Wlkp. miejscowa MOJE BERMUDY STAL podejmie ZOOLESZCZ GKM Grudziądz. W pierwszym terminie, tydzień wcześniej na przeszkodzie w rozegraniu meczu stanęła ulewa.  Na torze w Grudziądzu górą byli goście z Gorzowa, którzy wygrali 51:39. Rewanż na żywo od 20:00 w Eleven Sports 1.

Faworytem spotkania z pewnością będą gorzowianie, którzy jeśli wygrają awansują na drugą pozycję w tabeli PGE Ekstraligi. Grudziądzanie z kolei, ciągle są w grze o pierwszą szóstkę, która gwarantuje udział w fazie play-off. Na ten moment podopieczni Janusza Ślączki zajmują siódmą pozycję, tracąc punkt do szóstej BETARD SPARTY Wrocław. Trudno dziś jednak postawić jakiekolwiek pieniądze na sukces ekipy gości. W ubiegłej kolejce przegrali oni wysoko 34:56 na wyjeździe z FOR NATURE SOLUTIONS APATOREM, a teren gorzowski, w samej teorii, do tych łatwiejszych z pewnością nie należy. Żużel potrafi jednak czasem zaskakiwać, ale czy tym razem?

Drużyna MOJE BERMUDY STALI Gorzów również przegrała ostatni mecz, kiedy uległa ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZOWI w Częstochowie 40:50. Pod Jasną Górą tylko jeden bieg zaliczył Anders Thomsen, który później zrezygnował z dalszej jazdy ze względu na dolegliwości zdrowotne. Teraz Duńczyk jest już w pełni sił, co oznacza, że gospodarze do meczu przystąpią w pełnym, najsilniejszym zestawieniu z Bartoszem Zmarzlikiem i Martinem Vaculikiem na czele. Choćby te dwa nazwiska, zestawione z dwoma najlepszymi zawodnikami według średniej biegopunktowej ZOOLESZCZ GKM-u Krzysztofem Kasprzakiem i Frederikiem Jakobsenem obrazują różnicę potencjału obu zespołów. Każdy inny wynik niż zwycięstwo gorzowian będzie więc rezultatem wręcz sensacyjnym.

08.07.2022 godz. 20:30
MOJE BERMUDY STAL Gorzów – ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
Transmisja: Eleven Sports 1

Sędzia: Krzysztof Meyze
Komisarz toru: Tomasz Walczak

fot. Radosław Kalina / speedwayekstraliga.pl

Rate this post

Jesteś offline. Połącz się z siecią i spróbuj ponownie