W piątek wieczorem PGE Ekstraliga zainicjuje ostatnią kolejkę fazy zasadniczej, a w niedzielę poznamy ćwierćfinałowe pary play-off. 14. rundę spotkań otworzy mecz w Lesznie, gdzie miejscowa FOGO UNIA podejmie ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ Częstochowa. Chwilę później, ostatni akord w ekstraligowej orkiestrze zagrają ekipy z Grudziądza i Ostrowa. Oba piątkowe mecze na żywo w Eleven Sports i Canal+ Online.

Ostatnią rundę PGE Ekstraligi zainauguruje starcie dwóch bardzo ambitnych zespołów. FOGO Unia przed tą kolejką zajmuje szóste miejsce w ligowej stawce, więc aby uniknąć konfrontacji w play-off z lubelskim MOTOREM team Piotra Barona musi ponownie pokonać częstochowski ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ. W pierwszej kolejce leszczynianie wygrali pod Jasną Górą 46:44. To była też jedyna porażka częstochowian na swoim torze.

Goście ostatnimi tygodniami prezentują się wybornie. Ekipa Lecha Kędziory jest wiceliderem tabeli i nie przegrała od czterech ligowych spotkań. To powoduje, że wywiezienie punktów z bardzo trudnego, leszczyńskiego terenu wcale nie jest dla niej zadaniem niewykonalnym. Tym bardziej, że ostatni mecz na stadionie im. Alfreda Smoczyka FOGO UNII nie wyszedł i przegrali oni 44:46 z BETARD SPARTĄ Wrocław. Powyższe jasno sugeruje, że w piątkowy wieczór szykuje nam się naprawdę wyborne widowisko z emocjami, a przede wszystkim sportową stawką, o którą muszą powalczyć oba zespoły. ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ na swoich plecach czuje bowiem oddech gorzowskiej MOJE BERMUDY STALI, która w tabeli PGE Ekstraligi jest tuż za nimi.

05.08.2022 godz. 18:00
FOGO UNIA Leszno – ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ Częstochowa
Transmisja: Eleven Sports 1

Sędzia: Paweł Słupski
Komisarz toru: Maciej Głód

ZOOLESZCZ GKM może mówić o niespełnionych ambicjach. Zespół, który tak dobrze rozpoczął sezon i przez pierwsze dwie kolejki był liderem PGE Ekstraligi, kończy go poza pierwszą szóstką. Być może bieżąca ligowa kampania przebiegałaby zupełnie inaczej, gdyby grudziądzanie przez cały czas jej trwania mieli do dyspozycji swojego lidera. Nicki Pedersen od początku czerwca jest kontuzjowany, więc team Janusza Ślączki musiał i wciąż musi radzić sobie bez niego. Efekt jest taki, że żużlowcy ZOOLESZCZ GKM-u w piątkowy wieczór zakończą tegoroczne rozgrywki rywalizacją z najsłabszym zespołem ligi.

Drużynie ARGED MALESY Ostrów Wlkp. bajkowy sezon w żużlowej elicie niespecjalnie się udał. Skład zmontowany przez działaczy z Ostrowa nie tylko nie dał utrzymania w najwyższej klasie rozgrywkowej, ale też nie pozwolił odnieść choćby jednego zwycięstwa. I choć ambicji w niejednym spotkaniu nie można beniaminkowi odmówić, to jednak na pozostałe, silniejsze ekipy w stawce było to zdecydowanie za mało. W Grudziądzu podopieczni Mariusza Staszewskiego mają ostatnią szansę na ligowe punkty.

05.08.2022 godz. 20:30
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz – ARGED MALESA Ostrów Wlkp.
Transmisja: Eleven Sports 1

Sędzia: Arkadius Kalwasiński
Komisarz toru: Michał Wojaczek

fot. Ewelina Włoch-Wrońska

Rate this post

Jesteś offline. Połącz się z siecią i spróbuj ponownie