W piątek wieczorem rusza decydująca faza sezonu ligowego 2022 w PGE Ekstralidze. W pierwszym meczu ćwierćfinałowym fazy play-off FOGO UNIA Leszno podejmie MOTOR Lublin, najlepszą drużynę rundy zasadniczej. Początek spotkania o 20:30. Transmisja w Eleven Sports 1 i Canal+ Online.

W części zasadniczej, dwukrotnie lepsi byli żużlowcy z Lublina. U siebie wygrali oni 58:32, a w rewanżu na stadionie im. Alfreda Smoczyka goście z lubelskiego byli lepsi w stosunku 47:43. To tylko pokazuje jak wielką formę prezentują zawodnicy menedżera Jacka Ziółkowskiego. MOTOR był bezsprzecznie najlepszą drużyną fazy zasadniczej i z pierwszego miejsca przystąpił do play-off, podczas gdy ich piątkowi rywale skończyli tę część sezonu na miejscu szóstym. W doskonałej formie od początku rozgrywek jest lider zespołu Mikkel Michelsen, a wybornie ostatnimi czasy prezentuje się także Dominik Kubera, który wygrał poniedziałkowy 2. finał IMP w Krośnie. Do tego solidni juniorzy i nieschodzący poniżej dobrego poziomu Jarosław Hampel. To wszystko stawia lublinian w roli zdecydowanego faworyta tego dwumeczu.

FOGO UNIA musi pojechać znacząco lepiej niż w poprzednich dwóch starciach obu tych ekip. Kibice w Lesznie raczej mogą być spokojni o formę swojego kapitana Janusza Kołodzieja, czy Jasona Doyle’a. Niewiadomą wciąż pozostaje dyspozycja dnia Piotra Pawlickiego, który w teorii mógłby uchodzić przecież za trzeciego lidera teamu Piotra Barona. Z tym jednak bywa różnie, a należy też pamiętać, że ten zawodnik stosunkowo niedawno wrócił do jazdy po ciężkiej kontuzji. Tak, czy inaczej Piotra Pawlickiego stać na dwucyfrowy wynik nawet w tak trudnym meczu. Jeśli pozostali zawodnicy, w tym także juniorzy staną na wysokości zadania i pokuszą się o przyzwoitą zdobycz punktową, wynik tej rywalizacji pozostanie kwestią otwartą. W przypadku porażki, jest niemal przesądzone, że MOTOR Lublin tego dwumeczu już z rąk nie wypuści.

19.08.2022 godz. 20:30
FOGO UNIA Leszno – MOTOR Lublin
Transmisja: Eleven Sports 1, Canal+ Online

Sędzia: Artur Kuśmierz
Komisarz toru: Tomasz Walczak

fot. Zuzanna Kloskowska / speedwayekstraliga.pl

Rate this post

Jesteś offline. Połącz się z siecią i spróbuj ponownie