Sezon żużlowy powoli dobiega końca, ale ten wirtualny właściwie dopiero się rozpocznie. Dzięki pomysłowości internautów oraz ich siły przekonania organizujemy pierwszą wirtualną batalię edycję o Złoty Śrubokręt w grę FIM SPEEDWAY GRAND PRIX 15. Turniej, którego zasady prezentujemy poniżej rozpocznie się już w środę 14 września i będzie transmitowany online na platformie Youtube, na kanale Rafał Martuszewski. Co z tego wyjdzie? Jeszcze nie wiemy. Na pewno będziemy się dobrze bawić. 😅

W turnieju udział weźmie 16 uczestników, z czego jeden z nich tzw. HOST (gospodarz) będzie musiał brać udział w każdych pojedynczych zawodach. Jego wynik nie będzie brany do klasyfikacji, co jednoznacznie wykluczy go także z możliwości zwycięstwa w całym turnieju. Wśród graczy znaleźli się dobrze znani szerszej publiczności komentatorzy i dziennikarze żużlowi. Są z nami Mateusz Dziopa (Canal+ Sport), Maciek Markowski (Eleven Sports), Piotr Kaczorek (Interia Sport), Kamil Rychlicki (speedwayekstraliga.pl / GKM Grudziądz), czy Kamil Morydz (spiker żużlowy).

Wszyscy oni zostali podzieleni na 5 grup ćwierćfinałowych, z których do półfinału awansują ich zwycięzcy oraz jeden gracz z najlepszym bilansem punktowym z drugiego miejsca. Schemat awansów i organizacji turnieju widać na załączonej grafice.

Jak będzie wyglądać sama rywalizacja? Zasady, które są również regulaminem turnieju przedstawiamy poniżej.

1. Każde spotkanie (zawody) rozpocznie się od treningowej jazdy i zaliczeniu jednego pełnego turnieju SGP na wybranym torze. Następnie przechodzimy do rywalizacji właściwej. Rozegrane zostaną dwa pełne turnieje SGP na losowo wybranych torach. Tory zostaną podane na chwilę przed startem rundy. Zwycięzcą rundy zostaje gracz z największą ilością punktów zdobytych w obu turniejach SGP. Maksymalnie można ich zdobyć 42. Z powyższego wynika jednoznacznie, że czterech graczy rywalizuje również z 12 botami (zawodnicy sterowani przez komputer).

2. Gospodarz turnieju o nicku steam ‘wonskikiller’ (Rafał Martuszewski) jest hostem turnieju i jego wynik nie jest brany pod uwagę w klasyfikacji każdej z rund.

3. Wszystkie rundy są transmitowane na żywo na platformie Youtube, na kanale ‘Rafał Martuszewski’. W trakcie transmisji widzowie odbierają zarówno obraz, jak i dźwięk z przebiegu rywalizacji.

4. Podczas rywalizacji w grze SGP15 gracze swobodnie porozumiewają się za pomocą wcześniej zrealizowanego połączenia audio na platformie Discord. Dźwięk słyszą także widzowie poprzez transmisję na Youtube.

5. Gracze są świadomi ułomności silnika gry i nie wnoszą uwag z tego tytułu 😉 (Sędzia często podejmuje bardzo dziwne decyzje!)

6. Gracze są odpowiedzialni za przygotowanie własnego łącza internetowego pozwalającego na bezpieczną rozgrywkę. W przypadku zerwania połączenia sieciowego gracz odpada z rywalizacji w pojedynczym turnieju tzn., jeśli połączenie sieciowe zostanie zerwane podczas pierwszego turnieju rundy, gracz może wrócić do rywalizacji na drugi turniej. Punkty zdobyte do tego momentu zostaną doliczone do wyniku turnieju nr 2.

7. Organizator dopuszcza możliwość powtórzenia całego pojedynczego turnieju w przypadku gdy zerwanie połączenia któregokolwiek gracza odbędzie się do 4 biegu włącznie. Taka sytuacja będzie jednak rozpatrywana indywidualnie, w celu wykluczenia możliwości celowego opuszczania gry.

8. Z każdej w 5 grup do półfinału awansuje jeden gracz z największą ilością punktów zgromadzonych w dwóch turniejach rundy. Stawkę uzupełni gracz z największą ilością zdobytych punktów z drugiego miejsca (Lucky Loser).

9. Cała rywalizacja odbywa się w trybie zręcznościowym.

10. Nagrodą główną w turnieju jest wieczna chwała za zostanie pierwszym w historii zwycięzcą TURNIEJU O ZŁOTY ŚRUBOKRĘT.

Na środę i czwartek, 14 i 15 września zaplanowano rywalizację w grupach 2 i 5. Początek transmisji około 21:30. Aby ją włączyć najlepiej wejść w link do naszego kanału na Youtube: KLIKNIJ TUTAJ i wybrać odpowiednią transmisję.

Rate this post

Jesteś offline. Połącz się z siecią i spróbuj ponownie