Kończymy kolejną ligową kampanię w PGE Ekstralidze. Już w niedzielę poznamy Drużynowego Mistrza Polski na rok 2023. Na stadionie Olimpijskim BETARD SPARTA Wrocław podejmie lubelski PLATINUM MOTOR. Wrocławianie muszą odrobić dwunastopunktową stratę z pierwszego meczu finałowego. To nie jedyne rozstrzygnięcia jakie zapadną w ten weekend. Także w niedzielę poznamy zwycięzcę tegorocznej edycji gry Eliga Manager.

To ostatnia okazja, żeby dogonić prowadzące w klasyfikacji generalnej zespoły KŁANIEŚ TEAM i Fantomas, które na swoich kontach zebrały aż 1478 punktów. Rywalizacja stoi więc na bardzo wysokim poziomie, a o końcowym triumfie mogą zadecydować niuanse. Takie mogą także przesądzić o tym, w czyje ręce powędrują brązowe medale. W niedzielę o 16:00 rewanżowy mecz o najniższy stopień podium DMP odbędzie się w Częstochowie. Miejscowy TAURON WŁÓKNIARZ przegrał w Toruniu z FOR NATURE SOLUTIONS KS APATOREM 40:50, więc aby dopiąć swego musi powalczyć minimum o taki sam rezultat na swoją korzyść. Pytanie tylko jak na swoim torze będą prezentować się poszczególni zawodnicy Lecha Kędziory? W Toruniu żaden z nich nie przekroczył bariery 10 punktów, a na torze przy Olsztyńskiej częstochowianie nie czują się jak ryba w wodzie lub jak kto woli, lew na swoim terytorium łowieckim. Dużo zależy od postawy liderów Leona Madsena i Mikkela Michelsena, ale wydaje się, że jeszcze ważniejsze punkty mogą przywieźć Kacper Woryna, czy wielki pechowiec pierwszej odsłony tej rywalizacji, Jakub Miśkowiak. Zawodnik U24 w ostatnim biegu na Motoarenie zanotował defekt, kiedy wespół ze wspomnianym Madsenem wyszli na podwójne prowadzenie. Punkty stracił TAURON WŁÓKNIARZ oraz posiadający Miśkowiaka w swoim składzie gracze Eliga Manager.

W niedzielę wieczorem huczne zakończenie i zwieńczenie tegorocznego sezonu PGE Ekstraligi. Istotną informacją dla wszystkich graczy jest fakt, że w awizowanym składzie BETARD SPARTY pojawił się kontuzjowany do niedawna Tai Woffinden. Jeśli Brytyjczyk rzeczywiście będzie w stanie skutecznie rywalizować, to losy tego dwumeczu wcale nie muszą być rozstrzygnięte. To głównie dzięki znakomitej postawie w Lublinie trzech wrocławskich liderów: Piotra Pawlickiego Artema Laguty i niemal bezbłędnego Daniela Bewleya BETARD SPARTA wciąż jest w grze o złoto. Jeśli swoje punkty dołożą wspomniany już Woffinden i junior Bartłomiej Kowalski to gości ze wschodniej części kraju czeka niełatwa przeprawa. To tylko potęguje napięcie i wzmaga emocje jeszcze zanim taśma pójdzie w górę.

Zwycięska ekipa otrzyma w niedzielę złote medale oraz przechodni puchar z wygrawerowaną nazwą klubu i datą odniesienia sukcesu. A co czeka na laureatów Eliga Manager?

Za 1. miejsce nagroda pieniężna tj. 1 000,00 zł + zegarek Aztorin,
Za 2. miejsce nagroda pieniężna tj. 750,00 zł + zegarek Aztorin,
Za 3. miejsce nagroda pieniężna tj. 500,00 zł + zegarek Aztorin,
Za miejsca 4. – 10. zegarek Aztorin,
Za miejsca 11. – 30. czapka #SmakŻużla.

Warto także przypomnieć, że nagrodzeni zostaną także najlepsi spośród uczestników Typera PGE Ekstraligi. Czołowa dziesiątka konkursu (obejmująca wszystkie rundy PGE Ekstraligi) otrzyma zegarek Astorin.

fot. Marcin Karczewski / PGE Ekstraliga

Rate this post

Jesteś offline. Połącz się z siecią i spróbuj ponownie