Krajowa Liga Żużlowa na ten moment liczy sześć zespołów, ale wciąż nie wiadomo jaka przyszłość czeka klub w Rawiczu, czy odradzający się żużel w Krakowie. Faworytem do awansu do Speedway 2. Ekstraligi wydają się tarnowianie, którzy bardzo mocno przebudowali swój skład.

DROBNE KOREKTY W SKŁADZIE STARTU

W ekipie Ultrapur Start Gniezno rewolucji nie było. Z klubem z pierwszej stolicy Polski rozstali się jedynie Duńczycy Tim Soerensen i Jesper Knudsen oraz będący świeżo po zdaniu licencji młodzieżowiec Mateusz Latała. Z kolei w szeregi drużyny zasilili Kevin Fajfer, Kevin Woelbert oraz potencjalnego debiutanta na polskich torach Kyle’a Howartha. Trzon zespołu ciągle tworzyć będą Kacper Gomólski, Hubert Łęgowik i Sam Masters.

LIDER OPUSZCZA ZESPÓŁ Z OPOLA

Ruchy transferowe w Opolu można będzie oceniać, gdy rozgrywki ruszą pełną parą. Jednak już teraz można wysnuć opinię, że są one interesujące. Do drużyny dołączyli Kevin Juhl Pedersen, Lars Skupień, Tomasz Orwat i Paweł Miesiąc. Ten ostatni, jak na razie będzie w klubie na zasadach tzw. kontraktu warszawskiego. Podobny ruch zastosowano wobec Kacpra M. Grzelaka. Kibice na pewno ze smutkiem żegnają jednego ze swoich liderów. Oskar Polis zdecydował się dołączyć do zespołu Orła Łódź i spróbować swoich sił szczebel wyżej. Z druzyną z Opola pożegnał się także Brytyjczyk Adam Ellis.

DUŻE ZMIANY W TARNOWIE

Grupa Azoty Unia Tarnów po sezonie 2023 postanowiła, że zostanie królem polowania na najniższym szczeblu rozgrywkowym. Tarnowianie wzmocnili swoją żużlową siłę rażenia transferami w postaci Davida Bellego, Adriana Cyfera, Daniela Jeleniewskiego, Timo Lahtiego oraz Marko Lewiszyna. Z klubem pożegnali się Ernest Koza oraz Patryk Rolnicki, którzy zdecydowali się zakończyć swoje żużlowe kariery. Barw Jaskółek w 2024 roku nie będą bronić także Rene Bach, Paweł Miesiąc, Matic Ivacic, Daniel Klima, Oskar Bober, Szymon Bańdur, Piotr Pióro, Kenneth Hansen i Paweł Pikul. Zdaniem wielu, Grupa Azoty Unia Tarnów jest faworytem do wygrania przyszłorocznej rywalizacji.

TRZY TRANSFERY NA ŁOTWIE

Niemałe zmiany zaszły także w ekipie Optibet Lokomotiv Daugavpils. Do drużyny dołączyli Rene Bach, Noel Wahlqvist oraz Oleg Michaiłow. Pierwszy z nich był jednym z ważniejszych ogniw w tarnowskiej Grupa Azoty Unii, jednak po decyzji o mocnej przebudowie zespołu, Duńczyk nie znalazł dla siebie miejsca w Tarnowie. Klub z Dyneburga opuszczają Nick Morris, Kevin Juhl Pedersen, Gustav Grahn, Ricard Ansviesulis oraz Ernest Matjuszonoks.

DUŻE AMBICJE W PILE

Enea Polonia Piła jest drugim klubem, który postanowił mocno zadziałać na giełdzie transferowej. Mimo odejścia swojego lidera, jakim niewątpliwie był Adrian Cyfer, działacze pilskiej Polonii nie załamywali rąk. Transfery Adama Ellisa, Jonasa Jeppesena, Norberta Kościucha, czy Wiktora Trofimowa (Zielona Góra) mogą okazać się bardzo skuteczne. To tego sprowadzono także juniorów Dawida Grzeszczyka i Błażeja Wypiora. Oprócz wspomnianego Cyfera, zespół opuścili Jonas Knudsen, Oleg Michaiłow i Dan Gilkes.

PRZETASOWANIA U DIABŁÓW

Niemałe i bardzo istotne zmiany w składzie stały się także udziałem ekipy Trans MF Landshut Devils. Podobnie jak w przypadku Łotyszy, więcej zawodników z klubu odeszło, niż do niego dołączyło. W 2024 roku swoją jazdą będą cieszyć kibiców nowe nabytki w postaci Antonio Lindbaecka, Victora Palovaara oraz Valentina Grobauera. Nowych wyzwań zdecydowali się poszukać Kai Huckenbeck, Norick Bloedern, Dmitri Berge oraz Jonas Jeppesen.

Rafał Martuszewski
Tomasz Kania

fot. Paweł Wilczyński / Unia Tarnów

Zobacz też:

Rate this post

Jesteś offline. Połącz się z siecią i spróbuj ponownie