Około 200 osób oklaskiwało w sobotę drużynę Unii Tarnów, która zaprezentowała się swoim kibicom na skromnej prezentacji w Galerii Tarnovia. Impreza, choć zorganizowana bez specjalnych fajerwerków była przystępna dla fanów. Kapitanem został wybrany Peter Ljung. Co ciekawe, z nazwy drużyny zniknęła nazwa głównego partnera klubu Grupy Azoty.

Nie licząc będącego świeżo po zdaniu licencji Mateusza Gzyla, jedyną zupełnie nową twarzą w tarnowskiej, już pierwszoligowej ekipie jest Daniel Kaczmarek. Dwukrotny indywidualny mistrz Polski juniorów został bardzo ciepło przywitany w Tarnowie. – Witam wszystkich kibiców. Dziękuję za tak miłe i głośne przyjęcie – powiedział na wstępie były zawodnik Get Well Toruń. – Poza ligą będę próbował swoich sił w eliminacjach do imprez międzynarodowych – dodał pytany o swoje oczekiwania na nadchodzący sezon.

Drużyna zdecydowała, że nowym kapitanem Unii (po odejściu Kennetha Bjerre) będzie Peter Ljung. Szwed wraca do „Jaskółczego Gniazda” po rocznym rozbracie i startach w łotewskim Lokomotivie Daugavpils. – Bycie kapitanem dla tych młodych chłopców będzie niezwykle interesującym zadaniem – stwierdził z uśmiechem Peter Ljung. – Chcemy zdobywać tyle punktów, żeby wygrywać poszczególne mecze. Nieważne kto będzie zdobywał ich najwięcej, ważne żeby wygrywała drużyna. Marzy mi się finał na koniec sezonu – kontynuował.

Ciepło i żywo przywitany został także Mateusz Cierniak, już teraz uważany za jeden z największych talentów polskiego żużla. Sam zainteresowany do takich opinii podchodzi jednak z dystansem. – Staram się do tego podchodzić spokojnie i robić swoje. Idziemy do przodu – skwitował młodzieżowiec Unii.

Jak już wiadomo od dawna, tarnowski zespół poprowadzi były sędzia żużlowy Tomasz Proszowski. Menager Unii podczas prezentacji był nieco spięty, ale zupełnie inaczej ma być juz w parku maszyn. – Wracam do tego co robiłem ponad 20 lat temu – stwierdził, dodając, że jego zespół to „mieszanka młodości i cennego doświadczenia”.

Oprócz wymienionych wyżej żużlowców w składzie Unii Tarnów znajdują się: Przemysław Konieczny, Dawid Rempała, Wiktor Kułakov, Artur Czaja (poprzednio ROW Rybnik) i Artur Mroczka. Pierwszy mecz w Nice 1. LŻ tarnowianie rozegrają na własnym torze 31 marca. Ich rywalem będzie łotewski Lokomotiv Daugavpils. Z kolei na 17 marca zaplanowano pierwszy trening punktowany ze Speed Car Motorem Lublin.

Rate this post

Jesteś offline. Połącz się z siecią i spróbuj ponownie