Do niedawna wydawało się, że bydgoski żużel chyli się ku upadkowi, a drużyna z miasta nad Brdą nie zdoła się podnieść i będzie coraz mocniej szorować po dnie krajowego rankingu. Poważne problemy finansowe zmuszały do budowania składów, które nie były w stanie walczyć o czołowe pozycje.

Można było zastanawiać się nawet, czy ten ważny ośrodek, posiadający bogate tradycje i wiele sukcesów na koncie, za chwilę nie zniknie z żużlowej mapy Polski. Na szczęście ostatnie miesiące przyniosły wyraźny przełom. Trudniejszy okres udało się przetrwać, a potem zmieniły się władze i Polonia zaczęła rosnąć w siłę. Przed rokiem drużyna spod znaku Gryfa sprawiła potężną niespodziankę, wygrywając rozgrywki w drugiej lidze i uzyskując awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Tak naprawdę nikt nie wymieniał jej w gronie faworytów do zwycięstwa, a ona najpierw okazała się najlepsza w rundzie zasadniczej, a następnie wjechała do wielkiego finału i odrobiła ogromną 28-punktową stratę z pierwszego meczu. Nie brakowało osób, które nazywały to prawdziwą sensacją.

Wydaje się, że głównym zadaniem dla Polonistów w sezonie 2020 będzie ugruntowanie swojej pozycji w pierwszej lidze, żeby w przyszłości wspinać się jeszcze wyżej. Zespół stanie przed niemałym wyzwaniem, ponieważ skład niemal w stu procentach opiera się na zawodnikach, którzy przed rokiem jeździli w drugiej lidze. Wszyscy dysponują jednak sporym potencjałem i zamierzają udowodnić swoją wartość. Polonia Bydgoszcz jawi się jako drużyna nieobliczalna. Trudno przewidzieć na co konkretnie będzie ją stać. Może być wielkim rozczarowaniem  i walczyć o utrzymanie, ale przy odrobinie szczęścia może być również pozytywnym zaskoczeniem i jednym z kandydatów do fazy play-off. Tak naprawdę wszystko zależy od tego, czy zawodnicy trafią z formą, a rywalizacja w pierwszej lidze nie okaże się dla nich zbyt dużym przeskokiem w porównaniu do drugiej ligi.

Seniorzy:
Dimitri Bergé (Francja) (ur. 1996)
David Bellego (Francja) (ur. 1993)
Kamil Brzozowski (ur. 1987)
Josh Grajczonek (ur. 1990)
Valentin Grobauer (Niemcy) (ur. 1994)
Kai Huckenbeck (Niemcy) (ur. 1993)
Matic Ivačič (Słowenia) (ur. 1993)
Andreas Lyager (Dania) (ur. 1997)
Brayden McGuinness (Australia) (ur. 2000)
Patryk Rolnicki (ur. 1998) – „gość”

Juniorzy:
Nikodem Bartoch (ur. 2001)
Mateusz Błażykowski (ur. 2000)
Mateusz Jagła (ur. 1999)
Tomasz Orwat (ur. 1999)

Manager: Jerzy Kanclerz

KLUB
Rok założenia: 1920
Barwy: biało-czerwone
Medale DMP: złote medale – 7, srebrne medale – 7, brązowe medale – 11
www: polonia.bydgoszcz.pl

Karol Śliwiński

Czarny Skarb 2020 to druga edycja żużlowego skarbu kibica na stronach rafalmartuszewski.com. Tym razem, inaczej niż przed rokiem i ze względu na okoliczności zostaje wydany w częściach i w formie pojedynczych artykułów prasowych. Wszystkie jednak zbierane są do jednego działu na stronie, do którego dostęp znajduje się z poziomu strony głównej.

fot. Emilia Hamerska-Lengas

Rate this post

Jesteś offline. Połącz się z siecią i spróbuj ponownie