W półfinałowej rywalizacji z TŻ Ostrovią, Car Gwarant Start Gniezno przegrał zaledwie jednym punktem, co tylko dobitnie potwierdza fakt, że ubiegłoroczna Nice 1. Liga Żużlowa była zacięta do samego końca. Ekipa Rafaela Wojciechowskiego i on sam wykonali kawał dobrej roboty, kończąc ostatecznie zmagania na trzeciej pozycji.

– Jesteśmy niebezpieczną drużyną na wyjeździe dla każdego zespołu i mam nadzieję, że tak będzie do końca sezonu – mówił w trakcie rozgrywek opiekun gnieźnian. W perspektywie roku 2020 oczywistym jest, że klub z pierwszej stolicy Polski chciałby zanotować progres, a więc pragnienie jazdy w finale pierwszej ligi wcale nie rozmija się z żużlową i sportową logiką. A kim Start będzie „straszył” w tegorocznej kampanii?

Przede wszystkim Finem Timo Lahtim, twardym i niezłomnym jak niegdysiejsze, produkowane w tym kraju Nokie. Były żużlowiec Lokomotivu Daugavpils był szóstym zawodnikiem ligi w zestawieniu 2019 i łakomym kąskiem na rynku transferowym. Nową twarzą w drużynie jest też Marcel Studziński, którego ściągnięto z bydgoskiej Polonii. Reszta zespołu to nieźle radzący sobie na pierwszoligowym froncie: Adrian Gała, Oskar Fajfer, Frederik Jakobsen, Oliver Berntzon, Kevin Fajfer i wreszcie Jurica Pavlic, który z Car Gwarant Startem związał się aż pięcioletnim kontraktem. Co ciekawe, Chorwat oprócz roli zawodnika i kapitana zespołu, będzie także pełnił funkcję trenera i pracował z młodzieżą. A młodzieży w Gnieźnie sporo, bo oprócz wspomnianego już Studzińskiego są jeszcze Damian Stalkowski, Mikołaj Czapla, Kacper Grzelak, Szymon Szwacher oraz Adrian Cieslewicz.

Na co więc stać gnieźnian? To oczywiste dziennikarskie spekulacje, bo wszyscy oczekujemy bardzo emocjonujących rozgrywek i wielu niespodzianek. Z pewnością do takich należałby także ligowy finał dla Car Gwarant Startu Gniezno, ale przecież tego im i innym ekipom życzymy.

Seniorzy:
Oliver Berntzon (Szwecja) (ur. 1993)
Frederik Jakobsen (Dania) (ur. 1998)
Timo Lahti (Finlandia) (ur. 1992)
Jurica Pavlic (Chorwacja) (ur. 1989)
Adrian Gała (ur. 1995)
Kevin Fajfer (ur. 1998)
Oskar Fajfer (ur. 1994)
Patryk Fajfer (ur. 1997) – kontrakt warszawski
Philip Hellström-Bängs (Szwecja) (ur. 2003)
Nick Agertoft (Dania) (ur. 2002)

Juniorzy:
Adrian Cieślewicz (ur. 2003)
Mikołaj Czapla (ur. 2003)
Kacper Mateusz Grzelak (ur. 2002)
Damian Stalkowski (ur. 1999)
Marcel Studziński (ur. 2001)
Szymon Szwacher (ur. 2002)

Menedżer: Rafael Wojciechowski

KLUB
Rok założenia: 1947
Barwy klubowe: czerwono-czarne
Medale DMP: brązowe medale – 1
www: startgniezno.com

Czarny Skarb 2020 to druga edycja żużlowego skarbu kibica na stronach rafalmartuszewski.com. Tym razem, inaczej niż przed rokiem i ze względu na okoliczności zostaje wydany w częściach i w formie pojedynczych artykułów prasowych. Wszystkie jednak zbierane są do jednego działu na stronie, do którego dostęp znajduje się z poziomu strony głównej.

fot. Mateusz Dzierwa

Rate this post

Jesteś offline. Połącz się z siecią i spróbuj ponownie