Lokomotiv Daugavpils w sezonie 2020 będzie miał jeden cel – zrobić wszystko, żeby nadchodzący sezon był lepszy niż ten miniony. Zadanie nie wydaje się szczególnie trudne, zważywszy na to, że Łotysze w 2019 roku byli jedną z czerwonych latarni ligi, zawodząc regularnie swoich kibiców.

Co prawda rozpoczęli sezon od ambitnej postawy na wyjeździe w Tarnowie, gdzie ulegli gospodarzom tylko dwoma punktami, a klasą samą dla siebie był Timo Lahti, zdobywca 15 punktów. Później okazało się, że za sukcesem Fina stał jego mechanik, który uprzednio pracował dla Petera Ljunga, stąd charakterystykę owalu w Mościcach miał w małym palcu. Łotysze w 2019 roku wygrali zaledwie 4 spotkania, kończąc sezon na 7., przedostatnim miejscu w tabeli. Gorsi od nich byli tylko łodzianie. Lokomotiv w tym roku będzie miał więc bardzo dużo do udowodnienia, a będzie to chciał zrobić desygnując do walki o ligowe punkty zawodników z kadry liczącej 20 nazwisk – 12 juniorów i 8 seniorów (dwóch z tzw. kontraktami warszawskimi).

W gronie tych ostatnich próżno jednak szukać zeszłorocznego lidera,  wspomnianego Lahtiego, który  po trzech latach w Dyneburgu zdecydował się zmianę otoczenia i podpisał kontrakt ze Startem Gniezno. Ciężar zdobywania punktów w tym roku będzie więc spoczywał na barkach Linusa Sundströma, Kjastasa Puodżuksa, Andrieja Kudriaszowa i Pontusa Aspgrena. Czy taki skład, wsparty liczną łotewską młodzieżą, będzie w stanie skutecznie rywalizować w kampanii anno domini 2020? Lokomotiv z pewnością do grona faworytów rozgrywek zaliczał się nie będzie, bo też rywali będzie miał zacnych, począwszy od toruńskiego spadkowicza na bydgoskim beniaminku kończąc. Nie będzie chyba zaskoczeniem, jeśli okaże się, że losy utrzymania na zapleczu PGE Ekstraligi w nadchodzącym sezonie ponownie rozstrzygną się właśnie pomiędzy nieco zdezelowaną lokomotywą ze Wschodu a łódzkim Orłem.

Seniorzy:
Pontus Aspgren (Szwecja) (ur. 1991)
Jewgienij Kostygow (ur. 1996)
Andriej Kudriaszow (Rosja) (ur. 1991)
Marko Lewiszyn (Ukraina) (ur. 2000)
Kjastas Puodżuks (ur. 1986)
Linus Sundström (Szwecja) (ur. 1990)
Karol Baran (Polska) (ur. 1981) – kontrakt warszawski
Arsłan Fajzulin (Rosja) (ur. 1999) – kontrakt warszawski

Juniorzy:
Ricard Ansviesulis (ur. 2002)
Elvis Awgucewicz (ur. 2001)
Francis Gust (ur. 2003)
Daniił Kołodinski (ur. 2001)
Davis Kurmis (ur. 1999)
Kristers Lumanis (ur. 2002)
Ernest Matiuszonok (ur. 2002)
Oleg Michaiłow (ur. 1999)
Aleksiej Piłac (ur. 2003)
Rudolf Sprogis (ur. 2002)
Maris Strielcow (ur. 2003)
Artiom Trofimow (ur. 2000)

Trener: Nikołaj Kokin

KLUB
Rok założenia: 1963
Barwy: karminowo-białe
Medale DMP: –
www: lokomotive.lv

Tomasz Kania

Czarny Skarb 2020 to druga edycja żużlowego skarbu kibica na stronach rafalmartuszewski.com. Tym razem, inaczej niż przed rokiem i ze względu na okoliczności zostaje wydany w częściach i w formie pojedynczych artykułów prasowych. Wszystkie jednak zbierane są do jednego działu na stronie, do którego dostęp znajduje się z poziomu strony głównej.

fot. Mateusz Dzierwa

Rate this post

Jesteś offline. Połącz się z siecią i spróbuj ponownie