Do niedawna ostrowski żużel znajdował się na sporym zakręcie, ale powoli zaczyna wychodzić na prostą. Drużyna ma przed sobą drugi sezon na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Przed rokiem ostrowianie okazali się prawdziwą rewelacją rozgrywek, kiedy jako beniaminek wjechali do wielkiego finału i przegrali dwumecz decydujący o awansie do PGE Ekstraligi różnicą zaledwie sześciu punktów.

Nie wszyscy dostrzegali potencjał tkwiący w tej drużynie, dlatego nie wymieniano jej jako kandydata do walki o czołowe pozycje. Ostrowianie zdawali sobie sprawę, że nie są jeszcze gotowi na awans do elity, a mimo tego nie potraktowali ulgowo fazy play-off, a także późniejszych baraży ze Stalą Gorzów. Najwidoczniej chcieli pokazać się z jak najlepszej strony i walczyć do samego końca.

W nadchodzącym sezonie Ostrovia powinna udowodnić, że wyniki z ubiegłego sezonu nie były dziełem przypadku. Należy potwierdzić, że w mieście jest zapotrzebowanie na żużel na wysokim poziomie, a drużyna jest w stanie przełamywać kolejne granice i osiągać sukcesy. Może dzięki temu uda się przyciągnąć nowych sponsorów i jeszcze bardziej zwrócić uwagę magistratu. Włodarze ostrowskiego klubu postawili na stabilizację i nie dokonali zbyt wielu zmian w składzie. Kluczem do dobrego wyniku ma być potężne doświadczenie Grzegorza Walaska, Tomasza Gapińskiego i Rafała Okoniewskiego, połączone z głodem sukcesu Nicolaia Klindta, Sama Mastersa i Adriana Cyfera. W odwodzie pozostaje jeszcze młodziutki i utalentowany Mark Karion. Największym mankamentem ostrowskiej drużyny wydaje się być formacja młodzieżowa, ponieważ znajdują się w niej nieobjeżdżeni jeszcze zawodnicy, ale niewykluczone, że przed rozpoczęciem sezonu uda się pozyskać kogoś na zasadzie wypożyczenia. Ostrowianie na pewno stoją przed sporym wyzwaniem, ponieważ trudno będzie im sprawić tak wielką niespodziankę, jak przed rokiem, ale może znowu pokrzyżują szyki rywalom, którzy na papierze wydają się mocniejsi od nich.

Seniorzy:
Adrian Cyfer (ur. 1995)
Tomasz Gapiński (ur. 1982)
Nicolai Klindt (Dania) (ur. 1988)
Mark Karion (Rosja) (ur. 2000)
Sam Masters (Australia) (ur. 1991)
Rafał Okoniewski (ur. 1980)
Grzegorz Walasek (ur. 1976)
Ricky Wells (USA) (ur. 1991) – kontrakt „warszawski”

Juniorzy:
Kacper Grzelak (ur. 2003)
Jakub Krawczyk (ur. 2004)
Jakub Poczta (ur. 2004)
Sebastian Szostak (ur. 2003)

Trener: Mariusz Staszewski

KLUB
Rok założenia: 1948
Barwy: biało-czerwone
Medale DMP: srebrne medale – 1 (KM Ostrów), brązowe medale – 1 (KM Ostrów)
www: tzostrovia.pl

Karol Śliwiński 

Czarny Skarb 2020 to druga edycja żużlowego skarbu kibica na stronach rafalmartuszewski.com. Tym razem, inaczej niż przed rokiem i ze względu na okoliczności zostaje wydany w częściach i w formie pojedynczych artykułów prasowych. Wszystkie jednak zbierane są do jednego działu na stronie, do którego dostęp znajduje się z poziomu strony głównej. 

fot. Mateusz Dzierwa

Rate this post

Jesteś offline. Połącz się z siecią i spróbuj ponownie