Kibice Orła Łódź na pewno nie będą z wypiekami na twarzach wspominać rozgrywek sprzed roku. Ubiegły sezon był fatalny. Samo utrzymanie miejsca w 1. lidze było dla klubu prowadzonego przez rodzinę Skrzydlewskich bardzo szczęśliwe. 

Po nieudanej kampanii Orzeł zaczął eksperymentować. W Łodzi ktoś wpadł na pomysł, by zespół poprowadzili dwaj trenerzy. Do czasu… aż jednego z nich wyciągnął do siebie ekstraligowy PGG ROW Rybnik (rezygnacja z usług Piotra Świderskiego). Na Śląsk udał się więc Lech Kędziora, a na placu boju pozostał Adam Skórnicki. „Skóra” to na pewno już jakieś doświadczenie, choć recenzenci jego pracy podzieleni są na dwie grupy: zwolenników i tych, podchodzących do niego z większym dystansem. To oczywiście nie znaczy, że na pierwszoligowym froncie Adam Skórnicki sobie nie poradzi. 

Poza sztabem dokonano wielu roszad wśród zawodników. To był akurat mus. Sporo mówiło się o Peterze Kildemandzie, ale Duńczyk koniec końców wybrał propozycję Wybrzeża Gdańsk. Mimo to skład Orła wydaje się być naprawdę solidny. Przede wszystkim dołączyło dwóch, nienagannie prezentujących się w poprzednim sezonie, zawodników z Poznania. Mowa tu oczywiście o Marcinie Nowaku i Władimirze Borodulinie. Z PGE Ekstraligii sprowadzono „syna marnotrawnego” – Norberta Kościucha. Ten ruch oczywiście raczej nie zaskakuje, bo przygoda z żużlową elitą była dla niego po prostu trudna. 

Czego brakuje w Łodzi? Lidera. Orzeł nie ma wyróżniającego się zawodnika, który będzie pewniakiem do zdobywania dwucyfrówek. Skład jest na równym poziomie, ale to za mało by myśleć o PGE Ekstralidze. Nowy sezon musi być lepszy niż poprzedni. Okolice piątego miejsca to absolutne minimum.

Seniorzy:
Hans Andersen (Dania) (ur. 1980)
Władimir Borodulin (Rosja) (ur. 1992)
Mirosław Jabłoński (ur. 1985)
Daniel Jeleniewski (ur. 1983)
Norbert Kościuch (ur. 1984)
Aleksandr Łoktajew (Ukraina) (ur. 1994)
Marcin Nowak (ur. 1995)
Tim Sørensen (Dania) (ur. 2000)
Rohan Tungate (Australia) (ur. 1990)

Juniorzy:
Eryk Borczuch (ur. 2000)
Mateusz Dul (ur. 2002)
Aleksander Grygolec (ur. 2003)
Piotr Pióro (ur. 1999)

Trener: Adam Skórnicki

KLUB
Rok założenia: 1948
Barwy: niebiesko-białe
Medale DMP:
www: orzel.lodz.pl

Ziemowit Dziopa

Czarny Skarb 2020 to druga edycja żużlowego skarbu kibica na stronach rafalmartuszewski.com. Tym razem, inaczej niż przed rokiem i ze względu na okoliczności zostaje wydany w częściach i w formie pojedynczych artykułów prasowych. Wszystkie jednak zbierane są do jednego działu na stronie, do którego dostęp znajduje się z poziomu strony głównej. 

fot. Orzeł Łódź

Rate this post

Jesteś offline. Połącz się z siecią i spróbuj ponownie