Powiedzieć, że w Krośnie doszło do korekty składu, to jak nic nie powiedzieć. W drużynie z Podkarpacia całkowicie przewietrzono szatnię, a jedynym ocalałym zawodnikiem z poprzedniego sezonu został Andriej Karpow.

W Krośnie doszło do swoistego rozliczenia zawodników, którzy nie zaprezentowali się na miarę swoich możliwości. Z zespołu odeszli: Nicklas Porsing, Lars Skupień, Patrick Hansen, Edward Mazur i Paweł Hlib. Działacze Wilków Krosno zdecydowali się na radykalny ruch i zakontraktowali pięciu nowych żużlowców: Marcina Jędrzejewskiego, Damiana Dróżdża, Wadima Tarasienko, Eduarda Krcmara i Mathiasa Thoernbloma. Takie przemeblowanie składu nie byłoby możliwe dzięki wydatnej pomocy miasta Krosno, które w tym roku przeznaczyło rekordową sumę 160 tysięcy złotych na udział drużyny w rozgrywkach drugiej ligi żużlowej. O sile zespołu będą stanowić krajowi zawodnicy, na czele z doświadczonym Jędrzejewskim i mającym „sezon prawdy” Dróżdżem. Trener Janusz Ślączka nie może narzekać na działalność klubu na rynku transferowym, bo do grona zagranicznych zawodników dołączył Wadim Tarasienko z pierwszoligowego Lokomotivu Daugavpils, który będzie kreowany na lidera zespołu. W wyjściowej szóstce na pewno będzie miejsce dla Eduarda Krcmara, ale reszta zawodników będzie musiała powalczyć o miejsce w składzie. Dla Thoernbloma będzie to powrót do ligi polskiej po czteroletniej przerwie i jego dyspozycja na krajowych torach będzie niewiadomą. Z kolei akcje dwóch młodych Rosjan: Witalija Kotlara i Jewgienija Sajdullina nie stoją wysoko. Do walki o skład liczy się jeszcze Josh Pickering. Jeżeli chodzi o formację juniorską to można powiedzieć, że ona praktycznie nie istnieje. W składzie figuruje Kacper Przybylski, który świeżo po zdanej licencji będzie dopiero próbował swoich sił w żużlu. Wilki będą wspierać się gościem na pozycji juniorskiej. Taka przebudowa składu podziałała na kibiców niezwykle motywująco, ponieważ już przed sezonem numerowane miejsca karnetowe wyprzedawały się jak ciepłe bułeczki. W Krośnie panuje moda na żużel i wiele wskazuje na to, że wraz z nią przyjdzie dobry wynik sportowy. Celem Wilków na przyszły sezon jest opuszczenie grona drugoligowców, co z takim składem będzie bardzo możliwe.

Seniorzy:
Damian Dróżdż (ur. 1996)
Marcin Jędrzejewski (ur. 1987)
Andrij Karpow (Ukraina) (ur. 1987)
Witalij Kotlar (Rosja) (ur. 2001)
Eduard Krčmář (Czechy) (ur. 1996)
David Pacalaj (Słowacja) (ur. 2001)
Josh Pickering (Australia) (ur. 1996)
Jewgienij Sajdulin (Rosja) (ur. 2000)
Nick Škorja (Słowenia) (ur. 1998)
Wadim Tarasienko (Rosja) (ur. 1994)
Mathias Thörnblom (Szwecja) (ur. 1992)
Kamil Wieczorek (Polska) (ur. 1998)

Juniorzy:
Mateusz Cierniak (ur. 2002) – „gość”
Bartłomiej Kowalski (ur. 2002) – „gość”
Kacper Przybylski (ur. 2003)
Patryk Wojdyło (ur. 1999) – wypożyczony ze Sparty Wrocław

KLUB
Rok założenia: 2018
Barwy: czerwono – czarno – szare
Medale DMP:
www: wilkikrosno.pl

Krzysztof Frączek

Czarny Skarb 2020 to druga edycja żużlowego skarbu kibica na stronach rafalmartuszewski.com. Tym razem, inaczej niż przed rokiem i ze względu na okoliczności zostaje wydany w częściach i w formie pojedynczych artykułów prasowych. Wszystkie jednak zbierane są do jednego działu na stronie, do którego dostęp znajduje się z poziomu strony głównej. 

fot. BlazejowskiFoto / Wilki Krosno

Rate this post

Jesteś offline. Połącz się z siecią i spróbuj ponownie