Sezon 2020 będzie trzecim rokiem kooperacji rawicko-leszczyńskiej. Efektem współpracy jest między innymi tytuł II wicemistrza 2. Ligi żużlowej w 2018 roku. W ubiegłym sezonie wyniki – wtedy jeszcze – Stainer Kolejarza Unii Rawicz z pewnością nie należały do najlepszych. Zakończyli oni zmagania na przedostatnim miejscu. Warto jednak podkreślić, że “Niedźwiadki” umożliwiły start w ligowych zmaganiach kolejnym zawodnikom.

Podobnie jak w minionych latach Metalika Recycling Kolejarz Rawicz będzie pełnić funkcję zaplecza dla zawodników niemieszczących się w składzie Drużynowego Mistrza Polski. W okresie transferowym z zespołu odeszli: Facundo Albin, Petr Chlupac i Todd Kurtz. Dołączyli natomiast Hubert Ścibak, Matthew Gilmore oraz Max Dilger. Najwięcej będzie zależało od młodzieżowców, albowiem w drużynie będzie tylko trzech seniorów. W Rawiczu bez wątpienia liczą na to, że któryś z “młokosów” pójdzie w ślady Jaimona Lidseya. Dla utalentowanego Australijczyka będzie to trzeci sezon w barwach “Niedźwiadków”. Jak dotąd nie schodził on poniżej średniej dwóch punktów na bieg.

Nieocenionego wsparcia z całą pewnością ponownie dostarczy dwójka leszczynian. Zespół nadal będzie prowadzony przez doskonale znanego w środowisku – Romana Jankowskiego. Ponadto młodzież będzie mogła liczyć na doświadczenie Damiana Balińskiego, który w przyszłym sezonie ponownie będzie kapitanem drużyny.

Seniorzy:
Damian Baliński (ur. 1977)
Max Dilger (Niemcy) (ur. 1989)
Matthew Gilmore (Australia) (ur. 2003)
Jaimon Lidsey (Australia) (ur. 1999)
Paweł Nagibin (Rosja) (ur. 2003)
Arkadiusz Pawlak (ur. 1995)
Keynan Rew (Australia) (ur. 2003)
Anders Rowe (Wielka Brytania) (ur. 2002)

Juniorzy:
Tymoteusz Picz (ur. 2002)
Kacper Pludra (ur. 2002)
Krzysztof Sadurski (ur. 2003)
Szymon Szlauderbach (ur. 1999)
Hubert Ścibak (ur. 2003)

Trener: Roman Jankowski

KLUB
Rok założenia: 1948
Barwy: żółto-zielone
Medale DMP: –
www: kolejarzrawicz.com

Łukasz Wroński

Czarny Skarb 2020 to druga edycja żużlowego skarbu kibica na stronach rafalmartuszewski.com. Tym razem, inaczej niż przed rokiem i ze względu na okoliczności zostaje wydany w częściach i w formie pojedynczych artykułów prasowych. Wszystkie jednak zbierane są do jednego działu na stronie, do którego dostęp znajduje się z poziomu strony głównej.

fot. rawicz24.pl

Rate this post

Jesteś offline. Połącz się z siecią i spróbuj ponownie