Wielka Sobota stoi pod znakiem żużla. Na ten dzień zaplanowano dwa spotkania 2. rundy PGE Ekstraligi. Do Torunia przyjeżdża beniaminek ARGED MALESA Ostrów Wlkp., a na terenie niewątpliwie walecznej ekipy ZOOLESZCZ GKM-u Grudziądz powalczy mistrz Polski BETARD SPARTA Wrocław. Transmisje obu spotkań w Eleven Sports 1.

Mecz na Motoarenie rozpocznie się o godzinie 18:00 i będzie on dla zespołu FOR NATURE SOLUTIONS APATORA wielką szansą na rehabilitację. Podopieczni Roberta Sawiny na inaugurację we Wrocławiu trudną i mocną lekcję żużla (31:59), więc druga wpadka z rzędu w tym wypadku nie może wchodzić w grę. Tym bardziej, że do Torunia zawita pokiereszowany przez grudziądzan beniaminek PGE Ekstraligi. Trener Mariusz Staszewski reaguje od razu, bo w miejsce Olivera Berntzona pojedzie Nicolai Klindt. Matias Nielsen, który nieźle zaprezentował się w ubiegły weekend wskoczył na pozycję rezerwowego, a do podstawowego składu zawizowano Filipa Hjelmlanda

Jeśli chodzi o gospodarzy, tutaj wielkich roszad nie ma. Robert Sawina jedynie nieco poprzestawiał szyki, stawiając na Patryka Dudka pod numerem 9., Jacka Holdera pod 11., a Roberta Lamberta pod 13. To oczywiście wynika z taktyki na poszczególne biegi i ich rozkład personalny. W Toruniu wszyscy liczą na odbudowę i zmienione oblicze pogubionej we Wrocławiu drużyny. A jak będzie w rzeczywistości? Przekonamy się już w sobotę wieczorem.

16.04.2022 godz. 18:00 
FOR NATURE SOLUTIONS APATOR Toruń – ARGED MALESA Ostrów Wlkp.
Transmisja: ELEVEN SPORTS 1

Sędzia: Piotr Lis
Komisarz toru:
Michał Wojaczek

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „2 RUNDA PGE EKSTRALIGA SOBOTA 16.04 18:00 SPORTS CANAL+ ONLINE KS TORUN #TOROST FOR NATURE SOLUTIONS APATOR TORUŃ ARGED MALESA OSTROW WLKP. OSTROVIA 1. DUDEK PRZEDPEŁSKI J. HOLDER 10. 11. 12. 13. 2. 3. 4. KLINDT GAPIŃSKI WALASEK HJELMLAND CH. HOLDER 14. 15. 5. LAMBERT LEWANDOWSKI ZIELIŃSKI 16. 6. 7. SZOSTAK KRAWCZYK NIELSEN 8 PGE Ekstraliga App”

Walczą ze sobą zespoły, które tydzień wcześniej doznały porażki, więc powalczą też ich pogromcy. Wspomniana już wcześniej drużyna z Wrocławia udaje się na mecz do Grudziądza. Tak na dobrą sprawę, trudno przewidzieć losy tej rywalizacji, gdyż obie ekipy nie dały szans swoim poprzednim rywalom i dziś problematycznym jest wskazywać słabe strony którejś z nich. Za zespołem Janusz Ślączki będzie przemawiał własny tor, kapitalna u progu sezonu forma Nickiego Pedersena i równie pewna jazda Przemysława Pawlickiego. W Ostrowie Wlkp. nieźle spisali się także juniorzy ZOOLESZCZ GKM-u, którzy wygrali chociażby bieg młodzieżowy z duetem Szostak – Krawczyk. A to zdaniem wielu był nie lada wyczyn.

Na papierze to jednak skład broniącej tytułu BETARD SPARTY jest mocniejszy, nawet w kontekście stosowanego zastępstwa zawodnika. W zasadzie każda dokonana przez Dariusza Śledzia zmiana może dać maksymalny efekt. We Wrocławiu z/z zainkasowała gospodarzom 8 punktów na 12 możliwych, co daje efektywność na poziomie 67%. Z pewnością tę drużynę stać na więcej. Interesująca przed samym meczem jest forma Macieja Janowskiego, który na stadionie Olimpijskim nie miał z kim rywalizować. Czy na wyjeździe będzie podobnie?

16.04.2022 godz. 20:30 
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz – BETARD SPARTA Wrocław
Transmisja: ELEVEN SPORTS 1

Sędzia: Paweł Słupski
Komisarz toru:
Paweł Stangret

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „RUNDA 2 PGE EKSTRALIGA SOBOTA 16.04/ 20:30 SPORTS GK CANAL+ ONLINE GRUDZIABL #GRUWRO ZOOLESZCZ GKM GRUDZIĄDZ BETARD SPARTA WROCŁAW BETARD SPARTA WROCŁAW 1. PAWLICKI KASPRZAK JAKOBSEN 2. BEWLEY CHUGUNOV WOFFINDEN 3. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 4. 5 PEDERSEN ŁOBODZIŃSKI PLUDRA 6. 7. JANOWSKI KOWALSKI CURZYTEK 8. PGE Ekstraliga App”

fot. Patryk Kowalski / speedwayekstraliga.pl

Rate this post

Jesteś offline. Połącz się z siecią i spróbuj ponownie