Zaczynamy rundę nr 3 w PGE Ekstralidze. W piątkowy wieczór kolejne dwa spotkania. W pierwszym aktualny lider tabeli ZOOLESZCZ GKM Grudziądz zmierzy się w Lublinie z tamtejszym MOTOREM, wiceliderem ligi. W drugim meczu niezwykle mocna u siebie BETARD SPARTA Wrocław podejmie FOGO UNIĘ Leszno. Oba spotkania na antenie Eleven Sports 1.

Przed bojowo nastawioną ekipą Janusza Ślączki staje bardzo trudne zadanie. MOTOR Lublin, nawet bez Grigorija Laguty udowadnia, że jest drużyną kompletną, w której brylują liderzy i skuteczna, utalentowana młodzież w osobach Mateusza Cierniaka i Wiktora Lamparta. To najbardziej efektywna jak dotąd juniorska para w całej PGE Ekstralidze. Coraz mocniej i dobitniej dla rywali przypomina o sobie Maksym Drabik, a na przodownika całego zespołu wyrasta nie od dziś Mikkel Michelsen.

Goście z Grudziądza tanio jednak skóry nie sprzedadzą. Zespół, który tak widowiskowo rozpoczął tegoroczne rozgrywki zwycięstwami nad ARGED MALESĄ Ostrów Wlkp. i BETARD SPARTĄ Wrocław będzie chciał przynajmniej ugrać wynik, dający w perspektywie punkt bonusowy. Niemniej jednak, GKM trudno dziś skazywać z góry na porażkę, choć lekką niewiadomą może być dyspozycja Nickiego Pedersena, który w minioną środę miał brzydko wyglądający upadek w Danii. Cały Grudziądz liczy, że w piątkowy wieczór tamto zdarzenie nie będzie miało żadnego wpływu na skuteczną jazdę Duńczyka.

Mecz na szczycie – takim niewątpliwie jest piątkowe starcie przy Alejach Zygmuntowskich w Lublinie. Czy MOTOR będzie nowym liderem PGE Ekstraligi? Przekonamy się już niebawem.

22.04.2022 godz. 18:00 
MOTOR Lublin – ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
Transmisja: ELEVEN SPORTS 1

Sędzia: Michał Sasień
Komisarz toru: 
Paweł Stangret

W drugim piątkowym meczu zmierzą się drużyny, które zdominowały ostatnie lata w PGE Ekstralidze. Boje BETARD SPARTY Wrocław i FOGO UNII Leszno rokrocznie okrzykiwane są meczami kolejki, starciem gigantów i bitwą o prymat na żużlowej mapie Polski. Mamy co prawda dopiero początek sezonu, ale w obozach obu ekip za pewne panuje pełna mobilizacja. Na torze we Wrocławiu gospodarze czują się świetnie, o czym przekonał się na inaugurację toruński FOR NATURE SOLUTIONS APATOR doznając srogiej porażki 31:59. Praktycznie cały zespół pojechał w tamtym spotkaniu niezwykle skutecznie, a jeśli nieco lepiej spisałby się Gleb Chugunov? Ciężko to sobie wyobrazić.

Powtórzenie tego wyniku w rywalizacji z leszczynianami nie będzie takie proste, bo ekipa Piotra Barona u progu tegorocznej kampanii radzi sobie więcej niż przyzwoicie. Wygrali w Częstochowie z ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZEM (46:44) i zremisowali u siebie z MOJE BERMUDY STALĄ. Nie są to może przekonywujące osiągnięcia i wyniki, które przez ostatnie lata były synonimem tego zespołu, ale sprawiają one, że byli mistrzowie Polski mają już 3 punkty w ligowej tabeli. Jasnym jest, że w leszczyńskiej drużynie nieco więcej oczekuje się od postawy Jaimona Lidseya, ale reszta zespołu jedzie na miarę oczekiwań, w tym debiutujący w tym roku na ekstraligowych torach Francuz David Bellego. To wszystko sprawia, że na stadionie Olimpijskim czeka nas prawdziwe widowisko, na które fanów żużla nie trzeba specjalnie zapraszać.

22.04.2022 godz. 20:30
BETARD SPARTA Wrocław – FOGO UNIA Leszno
Transmisja: ELEVEN SPORTS 1

Sędzia: Krzysztof Meyze
Komisarz toru: 
Tomasz Walczak

fot. Ewelina Włoch – Wrońska

Rate this post

Jesteś offline. Połącz się z siecią i spróbuj ponownie