Zanim rozpoczniemy 4. rundę PGE Ekstraligi i tym samym kolejny etap zmagań wirtualnych menedżerów sprawdzamy, jak w poprzedniej kolejce poradzili sobie wybrani żużlowi dziennikarze. Dziś pod lupę bierzemy team „Uzależnieni od kawy” reportera Canal+ Sport, Mateusza Dziopy.

Mateusz Dziopa, podobnie jak w poprzednich rozdaniach Eliga Manager postawił na mocną strukturę seniorską swojego zespołu, dobierając tym samym juniorów z bardzo niskim KSM. Skład na 3. rundę wyglądał więc następująco: Patryk Dudek, Nicki Pedersen, Tai Woffinden, Przemysław Pawlicki, Maksym Drabik (U24), Bartłomiej Kowalski, Jakub Krawczyk i Denis Zieliński (U23).

Jak powyższe zestawienie punktowało w ostatni weekend? „Uzależnieni od kawy” zdobyli w sumie 63 punkty (58+5) i ten wynik można uznać za całkiem przyzwoity, choć prawie każdy z awizowanych zawodników mógł przywieźć te kilka oczek więcej do swojego dorobku. Wyjątkiem może być Bartłomiej Kowalski (BETARD Sparta Wrocław), który w starciu z FOGO Unią Leszno zdobył 7 oczek. Jakub Krawczyk nie punktował, a Denis Zieliński w Gorzowie Wielkopolskim wywalczył jedynie dwa oczka. Poniżej wcześniej zaprezentowanych możliwości pojechał Przemysław Pawlicki (ZOOLESZCZ GKM Grudziądz), który w Lublinie zaprezentował się słabo i zdobył tylko 4 punkty i bonus. Warto odnotować, że Pawlicki w teamie Mateusza Dziopy jest kapitanem, więc jego punkty bonusowe liczone są podwójnie.

Najważniejszą postacią drużyny komentatora stacji Canal+ Sport był i jest niewątpliwie Maksym Drabik, rajder ostatniej kolejki PGE Ekstraligi (po raz drugi z rzędu!). Zawodnik MOTORU Lublin dzielił i rządził w starciu z ZOOLESZCZ GKM-em Grudziądz i wywalczył 16 punktów i bonus. Dla wielu graczy Eliga Manager to tylko potwierdzenie doskonałego wyboru i przeczucia, co do skutecznego powrotu Drabika na ekstraligowe tory.

Jak punktowali pozostali? Patryk Dudek 10+1, Nicki Pedersen 9+1, Tai Woffinden 10. Tak jak pisaliśmy wcześniej, każdy z wymienionej trójki jest w stanie punktować lepiej i z pewnością ich menedżerowie mogą czuć lekki niedosyt. Nie zawsze jednak świeci słońce, a już za chwilę rozpoczynamy przecież rundę nr. 4. Jak do tej pory „Uzależnieni od kawy” zajmują 2092. pozycję w klasyfikacji generalnej, z 205 punktami na koncie. Jedziemy dalej!

fot. Klaudii Żurawskiej vel Dziurawiec / speedwayekstraliga.pl

Rate this post

Jesteś offline. Połącz się z siecią i spróbuj ponownie