Kontynuujemy zabawę w Eliga Manager, choć przecież dla wielu z nas to jak najbardziej poważna i profesjonalna rywalizacja o miano najlepszego wirtualnego żużlowego bossa. Z kibicami gra również Tomasz Gollob, który po transferze Nicolai’a Klindta do ROW-u Rybnik będzie musiał uzupełnić skład już we wtorkowym oknie transferowym.

Ekspert stacji Canal+ jak na razie nie może przebić się do czołówki rywalizacji. W Eliga Manager zajmuje odległe 8676. miejsce w klasyfikacji generalnej ze 162 punktami i tylko 4 punktami meczowymi. Skład ekipy GollobRacing na najbliższą kolejkę tworzą Bartosz Zmarzlik, Tai Woffinden, Piotr Pawlicki, Nicolai Klindt, Hubert Jabłoński, Bartłomiej Kowalski i Patrick Hansen (U24). Jak widać, Tomasz Gollob z pewnością będzie musiał dokonać korekt w sowim zestawieniu ze względu na to, że Klindt w tym sezonie w PGE Ekstralidze już nie pojedzie, więc na jednej pozycji seniorskiej jego zespół poniesie spore straty.

Z pewnością na sporą zdobycz punktową można liczyć w przypadku liderów Bartosza Zmarzlika i Taia Woffindena. Pierwszy już w piątek pojedzie w Grudziądzu, gdzie ZOOLESZCZ GKM podejmie gorzowską MOJE BERMUDY STAL. Woffinden, z ekipą BETARD SPARTY Wrocław w niedzielę udaje się na mecz do Częstochowy. Rok temu Brytyjczyk ze względu na kontuzję nie wystąpił w meczu pod Jasną Górą, więc będzie to dla niego wizyta ligowa po dłuższej nieobecności w tym mieście. Niemniej jednak Woffinden swoje punkty powinien dowieźć do mety. Co innego Bartłomiej Kowalski, wracający w tym meczu niejako do macierzy. Duże szanse na dwucyfrowy wynik w tej kolejce ma Piotr Pawlicki, którego FOGO UNIA Leszno podejmuje ekipę ARGED MALESA Ostrów Wlkp. Jak do tej pory beniaminek nie zapunktował w PGE Ekstralidze, więc trudno przypuszczać, że na tak ciężkim terenie uda się wyrwać gospodarzom choćby bezcenny dla gości remis.

Koniec końców zespół GollobRacing liczy na sumarycznie dobry wynik i awans w klasyfikacji generalnej Eliga Manager. Czy pozostała siódemka awizowanego składu uzupełni braki po transferze Klindta? Przekonamy się już w niedzielę wieczorem.

fot. Róża Koźlikowska / speedwayekstraliga.pl

Rate this post

Jesteś offline. Połącz się z siecią i spróbuj ponownie