8779. miejsce w klasyfikacji generalnej Eliga Manager zajmuje team GollobRacing, który prowadzony jest przez Tomasza Golloba. Nie jest to z pewnością wynik, który naszego mistrza satysfakcjonuje. W ostatniej, szóstej rundzie spotkań zespół Golloba zdobył 60 punktów, co nie poprawiło jego ligowej pozycji. Znakomitą rundę pojechał team rafalmartuszewski.com. W ostatnim rozdaniu zespół redaktora #EkstraligaTV okazał się najlepszy w całej stawce.

Tomasz Gollob w ostatnim oknie transferowym wreszcie mógł wymienić Nicolaia Klindta i postawić na zdecydowanie skuteczniejsze w tej grze karty, a przynajmniej karty, które w PGE Ekstralidze „jadą”. Bartosz Zmarzlik, Mikkel Michelsen, czy Piotr Pawlicki w ostatnich meczach pojechali na miarę swoich możliwości, choć oczywiście od zawodnika FOGO UNII Leszno kibice tej drużyny pewnie oczekują nieco więcej. Gorzej natomiast poradzili sobie pozostali. Mateusz Bartkowiak w meczu z BETARD SPARTKĄ Wrocław zdobył zaledwie 2 punkty, a Patrick Hansen 3, co z kolei skutkowało później zmianą na Wiktora Jasińskiego. Trochę lepiej w tej samej rywalizacji spisał się Bartłomiej Kowalski, zdobywca 4 oczek. Tyle samo punktów zdobył Hubert Jabłoński w spotkaniu w Lesznie. Okazji na łatwą zdobycz nie wykorzystał Jonas Jeppesen, którego ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ Częstochowa podejmował osłabiony brakiem Nickiego Pedersena ZOOLESZCZ GKM Grudziądz. Spośród 65 punktów zdobytych przez gospodarzy Jeppesen zdobył 5, dokładając do tego 2 bonusy. Suma summarum, taki wynik sprawia, że Tomasz Gollob ciągle musi plasować się w drugiej połówce klasyfikacji generalnej, choć ta jednak potrafi być mocno dynamiczna.

Ten dynamizm doskonale widać po ekipie rafalmartuszewski.com, która w ostatniej rundzie spotkań zdobyła 98 małych punktów jadąc w składzie: Maciej Janowski, Jack Holder, Bartosz Smektała (c), Mikkel Michelsen, Maksym Drabik (U24), Mateusz Cierniak, Bartłomiej Kowalski i Gleb Chugunov (U23). Tak poskładana ekipa nie miała sobie równych w tej rundzie i wywindowała cały zespół na 222. miejsce w klasyfikacji generalnej z „jedynie” 37 punktami starty do liderującego teamu Lorix. Na szczególne wyróżnienie zasługuje postawa Bartosza Smektały, który w rywalizacji z grudziądzanami zdobył 12 punktów i 3 bonusy, które dodatkowo, dzięki funkcji kapitana w Eliga Manager się podwoiły. To był klucz do sukcesu podczas ostatniego rozdania.

Drugi z redaktorów #EkstraligaTV, Tomasz Kania prowadzi swój team w Lidze B (ze względu na późne dołączenie do gry) i zajmuje w niej 1543. pozycję (na blisko 8 tysięcy zarejestrowanych drużyn), z 367. punktami na swoim koncie. To o 36 oczek więcej niż do tej pory zgromadził Tomasz Gollob jadący w Lidze A, więc redaktor Kania z pewnością będąc w menedżerskiej elicie byłby wyżej w klasyfikacji generalnej. Skład zespołu Tarnowskie Tygrysy: Maciej Janowski, Jack Holder, Tai Woffinden, Jarosław Hampel, Robert Lambert (U24), Bartłomiej Kowalski, Michał Curzytek i Gleb Chugunov (U23). Tak zestawiona drużyna w 6. rundzie spotkań zdobyła 83 punkty, co było 383. wynikiem w całej Lidze B.

Już w piątek startuje kolejna runda spotkań. Dla GollobRacing będzie to okazja, żeby nieco podreperować swój dorobek punktowy, a dla będących w czubie rywalizacji próba obronienia swoich bardzo dobrych pozycji. Jedziemy!

fot. Marcin Karczewski / speedwayekstraliga.pl

Rate this post

Jesteś offline. Połącz się z siecią i spróbuj ponownie