W piątek rozegrane zostaną dwa mecze 12. rundy spotkań PGE Ekstraligi. W Częstochowie miejscowy ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ podejmie outsidera ligi, zespół ARGED MALESA Ostrów Wlkp., a wieczorem ZOOLESZCZ GKM Grudziądz jako pierwszy zespół w tym sezonie spróbuje pokonać liderujący w stawce MOTOR Lublin. Oba spotkania na żywo w Eleven Sports i Canal+ Online.

Dla drużyny z Ostrowa Wlkp. piątkowy wyjazd do Częstochowy i walka o punkty będzie kolejnym w tym roku zadaniem nie do wykonania. Beniaminek PGE Ekstraligi od początku ligowej kampanii nie zdołał zdobyć choćby punktu, mając przy tym często także ogromnego pecha. Tak, czy inaczej wiadomo już, że ARGED MALESA pożegna się z żużlową elitą, a kibice zastanawiają się już tylko, czy drużynie Mariusza Staszewskiego uda się zakończyć rozgrywki z dodatnim stanem posiadania.

ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ pojedzie w najsilniejszym składzie, z Fredrikiem Lindgrenem włącznie. Szwed pod koniec czerwca zawiesił swoja żużlową aktywność, ale już po nieco dwóch tygodniach ponownie wsiądzie na motocykl. Być może nie bez przyczyny wybrał akurat mecz, w którym jego zespół, jak się wydaje, będzie walczył o najłatwiejsze punkty w całym sezonie. Częstochowianie są obecnie na 4. miejscu w tabeli PGE Ekstraligi. Zwycięstwo teoretycznie może ich przesunąć nawet na pozycję wicelidera.

15.07.2022 godz. 18:00
ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ – ARGED MALESA Ostrów Wlkp.
Transmisja: Eleven Sports 1

Sędzia: Arkadiusz Kalwasiński
Komisarz toru: Jacek Krzyżaniak

Po piątkowej kolacji będzie można usiąść wygodnie w fotelu i zobaczyć ambitnie walczącą ekipę z Grudziądza, która będzie chciała dokonać niemożliwego – pokonać lubelski MOTOR. Na torze przy Hallera 4 poległy w tym sezonie takie firmy jak BETARD SPARTA Wrocław, ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ, czy FOGO UNIA Leszno, więc czemu mielibyśmy skreślać zespół Janusza Ślączki także w rywalizacji z liderem PGE Ekstraligi? Oczywiście faworytem meczu są rozpędzeni goście z Lublina, ale z pewnością i gospodarzom nie zabraknie ambicji i woli walki. Teoretycznie, w ich zasięgu cały czas jest pierwsza szóstka i walka w play-off sezonu 2022.

MOTOR idzie przez trwającą kampanię jak burza. 10 zwycięstw i tylko jeden remis świadczą o niesamowitej mocy lubelskiej ekipy oraz swobodzie jaką niewątpliwie ma menedżer Jacek Ziółkowski podczas prowadzeniu meczów swojej drużyny. Jeśli nawet jeden z elementów tej żużlowej układanki zawiedzie, reszta drużyny staje na wysokości zadania. Efekt? Pewne prowadzenie w całej stawce i przypięta od dawna łatka zdecydowanego faworyta do złota. Żużel jednak jest nieprzewidywalny i dlatego właśnie liczymy na pełen emocji mecz w Grudziądzu.

15.07.2022 godz. 20:30
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz – MOTOR Lublin
Transmisja: Eleven Sports 1

Sędzia: Artur Kuśmierz
Komisarz toru: Paweł Stangret

fot. Darek Ryl

Rate this post

Jesteś offline. Połącz się z siecią i spróbuj ponownie