W czwartek wieczorem w krośnieńskim Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza odbyła się widowiskowa prezentacja drużyny beniaminka PGE Ekstraligi, CELLFAST WILKÓW Krosno. Największym wzmocnieniem krośnieńskiej ekipy jest były mistrz świata, Australijczyk Jason Doyle.

– Awansowaliśmy do PGE Ekstraligi, to coś niewyobrażalnego przez lata, krok po kroku dążyliśmy do tego celu i dziś zbudowaliśmy zespół, który nie ma walczyć o utrzymanie, ale o play-off – mówił na początku imprezy prezes klubu Pan Grzegorz Leśniak. Później niespełna tysięcznej widowni zaprezentowali się zawodnicy, którzy stanowić będą o sile drużyny prowadzonej przez Ireneusza Kwiecińskiego.

Szeregi zespołu zasilili wspomniany już Jason Doyle, który do Krosna przywędrował z FOGO Unii Leszno. Australijczyk w minionym sezonie uzyskał średnią biegopunktowa na poziomie 1.952, ale fani na podkarpaciu liczą, że w kolejnym roku ten wynik uda się zdecydowanie poprawić. Drugim głośnym nazwiskiem w drużynie CELLFAST WILKÓW jest Krzysztof Kasprzak. Były reprezentant Polski, po dwóch sezonach spędzonych w Grudziądzu zdecydował się szukać nowych wyzwań na południu kraju. Podobnie jak Doyle, Kasprzak będzie chciał poprawić swoje wyniki z tego roku (średnia 1.641). Do kadry pierwszego zespołu, na pozycję U24 zakontraktowano wychowanka częstochowskiego ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZA, Mateusza Świdnickiego. Młodzieżowy Indywidualny Mistrz Polski kończy wiek juniora i swoją karierę będzie kontynuował w zespole beniaminka.

Ponadto w składzie zespołu są tegoroczny lider Andzej Lebedevs oraz Vaclav Milik. Trzyletni kontrakt zawarto z 16-letnim Szymonem Bańdurem, a z FOR NATURE SOLUTIONS APATORA Toruń do Krosna przyszedł także Denis Zieliński.

CELLFAST WILKI Krosno 2023:
Jason Doyle
Krzysztof Kasprzak
Andzej Lebedevs
Vaclav Milik
Mateusz Świdnicki (U24)
Marko Lewiszyn (U24)
Denis Zieliński
Krzysztof Sadurski
Kacper Szopa
Szymon Bańdur

Rate this post

Jesteś offline. Połącz się z siecią i spróbuj ponownie