W niedzielę pierwsze mecze ćwierćfinałowe w PGE Ekstralidze. Szósta w tabeli FOGO UNIA Leszno na swoim torze podejmie najlepszą ekipę części zasadniczej sezonu, BETARD SPARTĘ Wrocław. Apetyty na to starcie wzmaga fakt, że to właśnie w Lesznie, dopiero w 13. rundzie, drużyna z Dolnego Śląska przegrała swój pierwszy mecz w tegorocznych rozgrywkach. Czy podopiecznym Piotra Barona uda się dokonać tej sztuki po raz drugi? – W BETARD SPARCIE są tacy zawodnicy, to jest fakt – światowa czołówka, a tacy zawodnicy wyciągają wnioski i myślę, że na pewno będą chcieli pojechać lepiej – mówi Bartosz Smektała, z którym rozmawialiśmy zaraz po środowym meczu w Krośnie.

Bartosz ciężki mecz za wami, ale trzeba już myśleć o tym, co już za cztery dni, mecz z BETARD SPARTĄ Wrocław. Macie jakiś plan jak się przygotować na ten mecz?

Bartosz Smektała (FOGO UNIA Leszno): Dzisiaj mieliśmy dobry trening. Przyjechaliśmy się pościgać, wiadomo, że jak przyjeżdżasz to chcesz wygrać mecz. To bez dwóch zdań. Natomiast najlepszym treningiem jest mecz. Pod taśmą staje zawsze czterech zawodników i możesz się sprawdzić. Na treningu przeważnie jeździsz solo i ścigasz się z wiatrem. Tor krośnieński, a ten leszczyński to są zupełnie inne tory, różniące się chociażby geometrią. Oczywiście jeszcze w piątek jedziemy trening i wydaje mi się, że jesteśmy przygotowani na play-offy.

Czy to jest mecz, do którego podchodzicie bardziej na luzie, czy może jest tak zwana „spina”?

Nie, jak jest „spina” to przeważnie nie wychodzi. Wiadomo, w tym roku chociażby mecz z Grudziądzem (55:35), który był dla nas bardzo ważny, ale spina gdzieś by nas blokowała. Im więcej tego luzu jest, tym więcej rzeczy można zrobić lepiej. Łatwo się oczywiście mówi, bo jak już przychodzi prezentacja, to te emocje buzują, ale trzeba się skupiać na tym, co jest do zrobienia, nie myśleć za dużo do przodu tylko na tym, co jest tu i teraz.

To, co udało wam się wykonać w tym zwycięskim meczu z BETARD SPARTĄ będziecie chcieli odtworzyć w jakiś sposób? Przygotowania, ten tor i tak dalej?

Myślę, że z torem to trzeba będzie jeszcze podyskutować. Analizowałem sobie to troszkę i w BETARD SPARCIE są tacy zawodnicy, to jest fakt – światowa czołówka, a tacy zawodnicy wyciągają wnioski i myślę, że na pewno będą chcieli pojechać lepiej. Niemniej jednak, cieszy nas to, że jako pierwsza drużyna w tym sezonie odebraliśmy punkty ekipie z Wrocławia.

No właśnie. A to jedno zwycięstwo może być kluczowe w kontekście regulaminowego „lucky losera”. Choć zgodnie z duchem sportu na pewno będziecie walczyć o dwa zwycięstwa? 

Tak jest. Dokładnie na tym teraz się skupiamy, żeby w tych dwóch spotkaniach pojechać najlepiej, jak tylko potrafimy. Zobaczymy, co z tego wyjdzie, ale nieważne czy to mecz domowy, czy na wyjeździe, chcemy go po prostu wygrać.

Chyba wam ulżyło, że sezon się wydłużył, tych meczów macie więcej, bo wiadomo jak to się w tym roku dla was układało? 

To jak powiem tak, ulżyło nam, że utrzymaliśmy się w PGE Ekstralidze. Zaczynało się robić niebezpiecznie kiedy nie mieliśmy tych podstawowych zawodników. Człowiek się już zastanawiał, kiedy oni wrócą, bo potrzebna nam była wygrana w jakimś spotkaniu, żeby było trochę lżej i lżej się oddychało. Fajnie się to poukładało i w pewnym sensie już w tym momencie jesteśmy trochę wygrani. Utrzymaliśmy się, jesteśmy w fazie play-off i teraz im więcej wyciągniemy, tym więcej na plus dla nas.

fot. Jan Kwieciński

Rate this post

Jesteś offline. Połącz się z siecią i spróbuj ponownie