W niedzielę mecz na szczycie Nice 1. LŻ. Lider tabeli Grupa Azoty Unia Tarnów podejmie drugą drużynę Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Obie ekipy otwarcie mówią o chęci powrotu do żużlowej elity. Ambasadorzy PGE Ekstraligi są zgodni i za faworytów do awansu uznali zespół Pawła Barana.

Piotr Kaczmarek (Ambasador z Gorzowa Wlkp)

Sezon jest jeszcze długi, a wszystko i tak rozstrzygnie się w play-off. To właśnie forma zawodników w tym okresie będzie najważniejsza. Wszystko wskazuje, że w walce o awans do PGE Ekstraligi zmierzą się drużyny z Tarnowa i Gdańska. Doświadczenie w meczach o stawkę przemawia za żużlowcami Grupy Azoty Unii Tarnów i to ich upatruję jako faworytów do awansu. Taki powrót do PGE Ekstraligi z pewnością ucieszyłby również Janusza Kołodzieja.

Jakub Keller (Ambasador z Torunia)

Jako kibic żużla z województwa kujawsko-pomorskiego bardziej wnikliwie spoglądam w tym sezonie na doły tabeli (śmiech). Aczkolwiek uważam, że do PGE Ekstraligi awansuje Grupa Azoty Unia Tarnów. Zespół z małopolski dysponuje najbardziej doświadczonym składem w całej Nice 1. LŻ. Stawia ich to w korzystniejszym świetle. Sporo wyjaśni się z pewnością 9 lipca, kiedy to tarnowianie zmierzą się ze Zdunek Wybrzeżem Gdańsk. To właśnie gdańszczanie są jedynym zespołem, który może stanąć Unii na drodze do PGE Ekstraligi. Lokomotiv Daugavpils, mimo szczerych chęci, z góry skazany jest na niepowodzenie, a w Łodzi więcej uwagi skupia się teraz nad tym, czy nad nowym stadionem będzie dach, czy też nie.

Kamil Rychlicki (Ambasador z Grudziądza)

Do PGE Ekstraligi awansuje w tym roku Grupa Azoty Unia Tarnów. Co prawda zwycięzcę Nice 1. LŻ poznamy dopiero po rundzie finałowej, ale to Unia powinna przystąpić do tych ostatnich spotkań umocniona pewną wygraną w rundzie zasadniczej. „Jaskółki” już w najbliższej kolejce mogą uciec swoim bezpośrednim przeciwnikom w walce o awans – drużynie Zdunek Wybrzeże Gdańsk, a to powinno dodać podopiecznym Pawła Barana pewności siebie. Poza tym wydaje się, że tarnowianie dysponują bardziej doświadczonym składem, a to może mieć bardzo duże znaczenie w finałowym starciu z Wybrzeżem, bo jestem przekonany, że do takiego pojedynku dojdzie.

Mateusz Dziopa (Ambasador z Wrocławia)

Bardzo kibicuję temu, by w Nice 1. LŻ znów triumfował Lokomotiv Daugavpils. Tak jednak nie będzie (niestety!). W tym roku w rozgrywkach rządzą właśnie dwie ekipy – z Tarnowa i Gdańska. Z pewnością to właśnie one zajmą dwie pierwsze pozycje w tabeli. Tak półżartem mówiąc, ciekawym jest kto awansuje do najlepszej ligi świata, bo jedyny specjalista od awansu – Sebastian Ułamek – jest już przecież w Ekstralidze.

Dominika Filipowicz (Ambasador z Zielonej Góry)

Pomimo wyrównanej sytuacji na czele pierwszoligowej tabeli, największe szansę na awans do PGE Ekstraligi ma Grupa Azoty Unia Tarnów. Drużyna z Tarnowa jest obecnie liderem Nice 1. LŻ, a pomijając dwie niewielkie porażki, wciąż utrzymuje wysoką formę. Jedynym zespołem, który jest w stanie przeszkodzić „Jaskółkom” jest Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Wydaję się jednak, że jest to raczej mało realne. Tarnowianie są w tym sezonie niepokonani na własnym torze, a to właśnie na nim odbędzie się decydujący mecz pomiędzy obiema drużynami.

Piotr Wieszczyk (Ambasador z Częstochowy)

Grupa Azoty Unia Tarnów oraz Zdunek Wybrzeże Gdańsk, to najpoważniejsi pretendenci w walce o awans do PGE Ekstraligi. Patrząc na kalendarz rozgrywek myślę, że obie drużyny  po czternastu kolejkach zgromadzą na swoim koncie po 26 punktów. O pierwszym miejscu  w tabeli zadecyduje bezpośredni pojedynek, z którego zwycięsko wyjdą tarnowskie „Jaskółki”. W fazie play off  Unia  zmierzy z Lokomotiv Daugavpils, natomiast Wybrzeże z Orłem Łódź. W finale Nice 1. LŻ ponownie zobaczymy zespoły z Gdańska i Tarnowa. Obie drużyny  mocno deklarują chęć powrotu do najlepszej żużlowej ligi świata. Zapowiada się więc interesująca rywalizacja. Ostatecznie jednak stawiam na bezpośredni awans tarnowian.

fot. Mateusz Dzierwa

Rate this post

Jesteś offline. Połącz się z siecią i spróbuj ponownie