W niedzielę mecz na szczycie Nice 1. LŻ. Lider tabeli Grupa Azoty Unia Tarnów podejmie drugą drużynę Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Obie ekipy otwarcie mówią o chęci powrotu do żużlowej elity. Ambasadorzy PGE Ekstraligi są zgodni i za faworytów do awansu uznali zespół Pawła Barana.

Piotr Kaczmarek (Ambasador z Gorzowa Wlkp)

Sezon jest jeszcze długi, a wszystko i tak rozstrzygnie się w play-off. To właśnie forma zawodników w tym okresie będzie najważniejsza. Wszystko wskazuje, że w walce o awans do PGE Ekstraligi zmierzą się drużyny z Tarnowa i Gdańska. Doświadczenie w meczach o stawkę przemawia za żużlowcami Grupy Azoty Unii Tarnów i to ich upatruję jako faworytów do awansu. Taki powrót do PGE Ekstraligi z pewnością ucieszyłby również Janusza Kołodzieja.

Jakub Keller (Ambasador z Torunia)

Jako kibic żużla z województwa kujawsko-pomorskiego bardziej wnikliwie spoglądam w tym sezonie na doły tabeli (śmiech). Aczkolwiek uważam, że do PGE Ekstraligi awansuje Grupa Azoty Unia Tarnów. Zespół z małopolski dysponuje najbardziej doświadczonym składem w całej Nice 1. LŻ. Stawia ich to w korzystniejszym świetle. Sporo wyjaśni się z pewnością 9 lipca, kiedy to tarnowianie zmierzą się ze Zdunek Wybrzeżem Gdańsk. To właśnie gdańszczanie są jedynym zespołem, który może stanąć Unii na drodze do PGE Ekstraligi. Lokomotiv Daugavpils, mimo szczerych chęci, z góry skazany jest na niepowodzenie, a w Łodzi więcej uwagi skupia się teraz nad tym, czy nad nowym stadionem będzie dach, czy też nie.

Kamil Rychlicki (Ambasador z Grudziądza)

Do PGE Ekstraligi awansuje w tym roku Grupa Azoty Unia Tarnów. Co prawda zwycięzcę Nice 1. LŻ poznamy dopiero po rundzie finałowej, ale to Unia powinna przystąpić do tych ostatnich spotkań umocniona pewną wygraną w rundzie zasadniczej. „Jaskółki” już w najbliższej kolejce mogą uciec swoim bezpośrednim przeciwnikom w walce o awans – drużynie Zdunek Wybrzeże Gdańsk, a to powinno dodać podopiecznym Pawła Barana pewności siebie. Poza tym wydaje się, że tarnowianie dysponują bardziej doświadczonym składem, a to może mieć bardzo duże znaczenie w finałowym starciu z Wybrzeżem, bo jestem przekonany, że do takiego pojedynku dojdzie.

Mateusz Dziopa (Ambasador z Wrocławia)

Bardzo kibicuję temu, by w Nice 1. LŻ znów triumfował Lokomotiv Daugavpils. Tak jednak nie będzie (niestety!). W tym roku w rozgrywkach rządzą właśnie dwie ekipy – z Tarnowa i Gdańska. Z pewnością to właśnie one zajmą dwie pierwsze pozycje w tabeli. Tak półżartem mówiąc, ciekawym jest kto awansuje do najlepszej ligi świata, bo jedyny specjalista od awansu – Sebastian Ułamek – jest już przecież w Ekstralidze.

Dominika Filipowicz (Ambasador z Zielonej Góry)

Pomimo wyrównanej sytuacji na czele pierwszoligowej tabeli, największe szansę na awans do PGE Ekstraligi ma Grupa Azoty Unia Tarnów. Drużyna z Tarnowa jest obecnie liderem Nice 1. LŻ, a pomijając dwie niewielkie porażki, wciąż utrzymuje wysoką formę. Jedynym zespołem, który jest w stanie przeszkodzić “Jaskółkom” jest Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Wydaję się jednak, że jest to raczej mało realne. Tarnowianie są w tym sezonie niepokonani na własnym torze, a to właśnie na nim odbędzie się decydujący mecz pomiędzy obiema drużynami.

Piotr Wieszczyk (Ambasador z Częstochowy)

Grupa Azoty Unia Tarnów oraz Zdunek Wybrzeże Gdańsk, to najpoważniejsi pretendenci w walce o awans do PGE Ekstraligi. Patrząc na kalendarz rozgrywek myślę, że obie drużyny  po czternastu kolejkach zgromadzą na swoim koncie po 26 punktów. O pierwszym miejscu  w tabeli zadecyduje bezpośredni pojedynek, z którego zwycięsko wyjdą tarnowskie „Jaskółki”. W fazie play off  Unia  zmierzy z Lokomotiv Daugavpils, natomiast Wybrzeże z Orłem Łódź. W finale Nice 1. LŻ ponownie zobaczymy zespoły z Gdańska i Tarnowa. Obie drużyny  mocno deklarują chęć powrotu do najlepszej żużlowej ligi świata. Zapowiada się więc interesująca rywalizacja. Ostatecznie jednak stawiam na bezpośredni awans tarnowian.

fot. Mateusz Dzierwa

Jesteś offline. Połącz się z siecią i spróbuj ponownie