W PGE Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostwach Ekstraligi weźmie udział piętnastu najlepszych żużlowców PGE Ekstraligi według średnich biegopunktowych oraz jeden zawodnik z dziką kartą. Listę nominowanych już w najbliższy poniedziałek.

Do tego czasu w PGE Ekstralidze rozegrane zostaną jeszcze trzy zaległe spotkania, które mogą skutkować przetasowaniem w zestawieniu najlepszych ligowców. W tej chwili czołową piętnastkę zamykają: Kacper Woryna (ROW Rybnik), Janusz Kołodziej (FOGO Unia Leszno), Patryk Dudek (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra) i Rune Holta (Włókniarz Vitroszlif CrossFit Częstochowa). Szesnaste miejsce zajmuje Tai Woffinden (BETARD Sparta Wrocław), ale ze względu na zawieszenie Grigorija Laguty i on w tej chwili może czuć się uczestnikiem tegorocznych PGE IMME. Dwukrotny Indywidualny Mistrz Świata jak do tej pory wystąpił we wszystkich trzech edycjach turnieju, a najlepszy wynik uzyskał rok temu w Gdańsku, gdzie był szósty. Czy zatem oni znajdą się w obsadzie czwartej edycji? Niekoniecznie.

12 lipca pierwszy z dwóch zaległych meczów rozegra rybnicki ROW. W środę podopieczni Mirosława Korbela zmierzą się z zielonogórskim Ekantor.pl Falubazem, a w niedzielę z wrocławską BETARD Spartą. Również w niedzielę MRGARDEN GKM Grudziądz spotka się z Cash Broker Stalą Gorzów. Rozstrzygnięcia tych spotkań mogą mieć duży wpływ na ostateczne nominacje do PGE IMME. Swoje średnie biegopunktowe mogą podnieść, będący poza czołową piętnastką Jarosław Hampel (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra), Krzysztof Buczkowski (MRGARDEN GKM Grudziądz), Maksym Drabik (BETARD Sparta Wrocław), czy nawet plasujący się aktualnie na 21. pozycji Antonio Lindbeack (MRGARDEN GKM Grudziądz). Jeśli Szwed zdobędzie w niedzielę komplet 15. punktów podniesie swój wynik z poziomu 1,861 na 2,000 i jego przyjazd do Gdańska stanie się całkiem realny.

Swoich średnich mogą być za to pewni Janusz Kołodziej (2,044) i Rune Holta (2,000), co teoretycznie zapewnia im udział w gdańskim PGE IMME. Swój bieżący wynik utrzyma też Grzegorz Zengota, który legitymuje się identyczną średnią, co Holta, jednak żużlowiec leszczyńskiej FOGO Unii wystąpił w tym sezonie w mniejszej liczbie biegów i musi liczyć na to, że któryś z jego rywali popsuje swój wynik przy odrabianiu ligowych zaległości. Zacięta walka trwa.

Czwarta edycje PGE IMME odbędzie się 14 sierpnia. Turniej ponownie zostanie rozegrany w Gdańsku.

Materiał przygotowany dla speedwayekstraliga.pl

fot. Marcin Szarejko / PGE Ekstraliga

Jesteś offline. Połącz się z siecią i spróbuj ponownie