Narodowa kwarantanna trwa. Puste ulice, puste miejsca rozrywki, czy wreszcie puste stadiony mają przybliżyć nam powrót do normalności, także w obszarze żużlowych emocji. W tych trudnych czasach, podobnie jak my wszyscy odnajdują się kluby i zawodnicy PGE Ekstraligi.

Mistrzowie Polski zabrali się za pomaganie. Klubowa woda trafiła do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie.

W międzyczasie trwa akcja #CoTamByku. Tym razem kamera zarejestrowała puzzle Szymona Szlauderbacha.

Treningi na prywatnym torze kontynuuje Piotr Pawlicki.

BETARD Sparta Wrocław pożytkuje nadmierny czas i stara się uczyć! Dzięki akcji #homeeducation z #WTS możemy podreperować naszą wiedzę z żużlowej geografii.

 

Słowa otuchy do kibiców skierował Gleb Chugunov. Rosjanin zostaje w domu.

Specjalnie dla Was wiadomość prosto od Gleb Chugunov ‼️#ZostanWdomu

Publiée par WTS Sparta Wrocław sur Jeudi 26 mars 2020

Czas z rodziną to zdecydowanie najważniejsza obok żużla sprawa dla Jakuba Jamroga. Żużlowiec SPEED CAR Motoru Lublin wykorzystuje każdą chwilę bez rozgrywek PGE Ekstraligi.

View this post on Instagram

#tataisyn #love #family

A post shared by Jakub Jamróg (@jakub_jamrog) on

W domu zostaje też Grigorij Laguta. Wygląda na to, że Rosjanin dba o swoje miejsce do treningów, ewentualnie znalazł zatrudnienie jako kierowca koparki.

View this post on Instagram

#zostanwdomu 🔥

A post shared by Motor Lublin 💛🐐💙 (@speedwaymotorlublin) on

Wspomnieliśmy o pomocy w Lesznie, lecz pomagają także inne kluby. ELTROX Włókniarz Częstochowa również przyczynia się do walki z koronawirusem i przekazuje artykuły do Stacji Pogotowia Ratunkowego.

 

Z bardzo ciekawą akcją zainicjował MRGARDEN GKM Grudziądz. Klubowi spece od social mediów udali się na urlop, a za stery internetowej machiny żużlowej propagandy zasiadł Krzysztof Buczkowski.

W sobotę kibice z Grudziądza mogli obejrzeć mecz z 2015 roku z udziałem Tomasza Golloba. Przeciwnikiem GKM-u był wtedy ówczesny mistrz Polski Stal Gorzów.

Kwarantanna to idealny czas na nadrabianie lub nabywanie nowych umiejętności. Szymon Woźniak bierze lekcje gotowania. U swojej Żony.

Kapitan PGG ROW-u Rybnik, oprócz akcji #zostańwdomu wdrożył kolejną – #zostańnaplacu. Trzeba przyznać, że jest ona dość widowiskowa.

W Zielonej Górze mobilizacja w walce z epidemią. Piotr Protasiewicz osobiście i widowiskowo zachęcił do pozostania w swoich czterech ścianach. Na stadionie jeszcze się zobaczymy – brzmi przesłanie z udostępnionego przez klub nagrania.

Na koniec coś prosto zza granicy. Phil Morris, Dyrektor cyklu SGP zdecydowanie nie może żyć bez żużla, więc jego namiastkę zorganizował w domu – rodzinie.

Pamiętajcie też, aby śledzić profile społecznościowe PGE Ekstraligi. Znajdziecie na nich sporo ciekawych interakcji ale też wirtualnych gadżetów, jak choćby ostatnie grafiki na tapetę waszych smartfonów.

I pamiętajcie – zostańcie w domach.

fot. Ewelina Włoch

Rate this post

Jesteś offline. Połącz się z siecią i spróbuj ponownie