Sezon 2019 będzie drugim z rzędu, który na zapleczu PGE Ekstraligi spędzi Unia Tarnów. Drużyna z Mościc w minionym roku zakończyła jazdę na półfinale z ekipą PGG ROW Rybnik, ściągając na siebie sporo nieprzychylnych komentarzy związanych z potencjalnym odpuszczeniem tych meczów i brakiem chęci do walki o awans.

Tarnowianie przyzwyczaili już swoich kibiców, że w okresie transferowym nie czynią szalonych zakupów na rynku transferowym, opierając się na sprawdzonym trzonie drużyny. Po batalii w 2019 roku Jaskółki zostały jednak zmuszone do poszukiwań, po odejściu z drużyny zdecydowanego lidera ekipy i całej ligi, Wiktora Kułakowa oraz Artura Czai. Ich miejsce w parku maszyn przy Zbylitowskiej 3 zajmą Kim Nilsson oraz Michał Gruchalski. O ile wymianę Czai na Gruchalskiego można traktować w kategoriach 1:1, o tyle zamiana Kułakowa na Nilssona może być dla kibiców w Tarnowie sporą zagadką. Szwed przyszedł do Tarnowa z Gdańska, gdzie miał problemy ze znalezieniem miejsca w składzie. Ostatecznie pojechał w czterech meczach, zapisując przy swoim nazwisku średnią 1,308. 

W Tarnowie na kolejny rok zostają m.in. Peter Ljung, Ernest Koza, Mateusz Cierniak i Artur Mroczka. Zwłaszcza ten ostatni zdaje się być szczególnie zmotywowany do jazdy, po zeszłorocznej kontuzji z początku sezonu, która wykluczyła go niemal na połowę rozgrywek (Mroczka pojechał w 2019 roku w siedmiu ligowych meczach).  Czy tarnowian będzie stać na awans do PGE Ekstraligi? O to z pewnością będzie bardzo ciężko, bo też rywalizacja na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej powinna być w tym roku bardzo emocjonująca, a chętnych do brydża nie zabraknie. Na szybki powrót w szeregi najlepszych zespołów na pewno liczą torunianie, swojej trzy grosze z pewnością dorzucą ekipy z Gniezna i Ostrowa, zamieszać w stawce będzie też chciał Gdańsk i beniaminek z Bydgoszczy. Gdzie w tym całym żużlowym przekładańcu miejsce dla Tarnowa? Odpowiedź już za mniej więcej pół roku.

Seniorzy:
Michał Gruchalski (ur. 1998)
Daniel Kaczmarek (ur. 1997)
Ernest Koza (ur. 1993)
Peter Ljung (Szwecja) (ur. 1982)
Artur Mroczka (ur. 1989)
Kim Nilsson (Szwecja) (ur. 1990)

Juniorzy:
Mateusz Cierniak (ur. 2002)
Mateusz Gzyl (ur. 2002)
Przemysław Konieczny (ur. 2001)
Dawid Rempała (ur. 2002)

Manager: Tomasz Proszowski

KLUB
Rok założenia: 1957
Barwy: biało-niebieskie
Medale DMP: złote medale – 3, srebrne medale – 1, brązowe medale – 3

Tomasz Kania

Czarny Skarb 2020 to druga edycja żużlowego skarbu kibica na stronach rafalmartuszewski.com. Tym razem, inaczej niż przed rokiem i ze względu na okoliczności zostaje wydany w częściach i w formie pojedynczych artykułów prasowych. Wszystkie jednak zbierane są do jednego działu na stronie, do którego dostęp znajduje się z poziomu strony głównej.

fot. Paweł Wilczyński

Rate this post

Jesteś offline. Połącz się z siecią i spróbuj ponownie